Subiect: Jurnal m1rela
View Single Post
  #283 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 21:50:54
miranda75's Avatar
miranda75 miranda75 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 23 oct 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: Dieta South Beach
Date: 166cm, 87.9kg
Mesaje: 2.033
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal m1rela

[QUOTE=m1rela;982704][FONT="System"][COLOR="Sienna"][SIZE="3"]
Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul

Nico,atat pot eu sa mananc ...nu mananc mai mult decat imi trebuie.Si asa e un chin ptr. mine sa termin din farfurie.De ex. ieri ma saturasem cu 3 piftele desi imi pusesem patru.Mi s-a micsorat stomacul,nu pot sa-mi explic de ce ma satur asa repede.Dar ma bucur .Nici inainte nu mancam mult ,dar mancam ce nu trebuie le combinam aiurea,mai rontaiam si intre mese si d-aia m-am ingrasat.Se pare ca Rina m-a ordonat bine si nici nu sufar de foame.Iar dupa fasolea asta facaluita de astazi pe care am mancat-o pe la 1.30 ,pe cuvant daca mi-e foame vreun pic.Si d-aia am scris ca voi lua doar cateva lingurite din ea...asa sa nu zic ca nu am mancat nimic seara.Nu stiu ce sa zic ,fiecare cu organismul sau...eu atat pot,atat mananc .
Mire, si eu la fel ca tine, nu mancam mult, dar amestecate si cateodata si seara mai tarziu si chiar mai mult!
miranda75, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1870 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]