Subiect: Jurnal bruneta88
View Single Post
  #285 (permalink)  
Vechi 08 feb 2011, 12:54:25
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Jurnal bruneta88

Citat:
Anterior postat de bruneta88 Vezi mesajul
Neata!Reusesc pentru ca o usor,adica nu trebuie sa mai cantaresc sau sa masor portiile,dar nici sa ma simt plina.Dupa 6 nu imi mai este foame,doar atunci cand stau treaza pana la 00:00.Atunci mananc un fruct si gata.
Dimineata mananc un sandvis sau musli cu lapte/iaurt.Iaurtul fara fructe.Uneori mananc mancare gatita,cand am ceva bun si mi-e pofta ,nu mananc seara sau cand o termin de facut.
La pranz ciorbita sau carne la gratar cu salata de varza sau legume fierte.
Seara un iaurt/sana sau2 cartofi taiati cubulete si fierti cu putin ulei de masline si patrunjel si salata de varza.
Fac sport,im inceput cu 20min zumba,aseara am fc Latin Dance Fitness,am zis sa nu fac aceleasi exercitii ,sa nu ma plictisesc.Merg si pe jos cam 30 min,nu zilnic,dar cand am examene,dimineata ma duc cu autobuzul,ca e frig si nu vreau sa ajung transpirata la facultate,iar la intoarcere pe jos.
Am vazut ca esti foarte ocupata,reusesti sa tii pasul cu tot ce ai de facut?Bafta la examene!
Un mic, micut sfat > fructele e mai bine sa se consume dimineata, pentru ca au zahar. Seara daca ti-e foame poti sa mai iei un iaurt sau chiar o bucatica de carne
Si eu am schimbat azi tipul de sport si incerc sa alung monotonia vreau sa ma axez mai mult pe exercitii pentru ... fund
Nu reusesc intotdeauna sa tin pasul cu ce imi propun sa fac, sa stii... incerc sa nu supar pe nimeni si sa imi ajut si sotul, si parintii, sa invat bine ca sa nu trec la cu taxa, sa mananc corect, sa fac sport, sa tin casa curata... nu e usor deloc ! Uneori ma mai supar, dar din dragoste pentru sot imi revin si o iau de la capat. N-am de ales !
__________________