View Single Post
  #2857 (permalink)  
Vechi 30 ian 2012, 21:49:35
Elenusha22's Avatar
Elenusha22 Elenusha22 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 mar 2011
Locaţie: Focsani, Romania
Vârsta: 31
Date: 171cm, 70kg
Mesaje: 15
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)

Citat:
Anterior postat de ioana87 Vezi mesajul
lavazza, eu sunt mai noua in acest grup, si eu am trecut prin perioade extrem de grele, si daca in vara aveam 63 de kg, am ajuns sa am 79.5 acum o saptamana si 2zile....kilogramele mi'au inrautatit starea de spirit si am hotarat sa ma apuc fortat, sa nu mai tot aman cu inca o zi startul luptei cu kg...nu e usor, insa dupa ce incepi continui, si dupa ce vezi rezultate si te simti mai bine te ambitionezi, asa ca eu te incurajez, fii puternica, fii invingatoare, probleme sunt mereu, dar macar sa fii multumita cu tine insati si slabuta asa cum iti doresti.multa ambitie
Deci Ioana..cam in situatia ta sunt si eu,doar ca de la 63-64..am ajuns la 73-74.. in seara asta m-am cantarit si am observat ca am ajuns pe la 70 ce sa zic,succes in continuare trebuie sa avem vointa, ca restu vin de la sine si cand vom vedea rezultatele..ce drag o sa ne mai fie
Elenusha22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1746 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1229 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]