Subiect: Jurnal Michelina
View Single Post
  #2876 (permalink)  
Vechi 25 mai 2015, 09:40:10
orhidee's Avatar
orhidee orhidee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal Michelina

Michelle, am fost pentru prima data in Suceava! Am fost fascinata! Mi-a placut enorm! Si ca sa intelegi cat de mult mi-a placut... cateva zile am cochetat cu ideea (impreuna cu sotul, fireste) de a vinde tot si de a ne muta in Suceava... bineinteles ca ne-am revenit pentru ca ar fi extrem, extrem de complicat... am pierde mult (financiar, vorbesc) si ar trebui "sa ne calcam in picioare radacinile"...
Mi-a ramas, ne-a ramas sufletul pe plaiurile tale! Esti o femeie fericita ca locuiesti acolo! Nu mi-am imaginat ca poate fi atat de frumos acolo!
Am vizitat cetatea Sucevei... muzeul satului... Putna... Voronet... chilia lui Daniil Sihastrul... iubesc din tot sufletul tot ce-am vazut...
M-au impresionat extrem de mult oamenii... toti erau binevoitori, calmi, plini de bun simt, emanau o energie pozitiva asa cum n-am mai simtit vreodata...... in comparatie cu bucurestenii... pe care nu-i iubesc deloc... dimpotriva... sunt atat de grabiti, obositi, stresati, sictiriti... Vorbeam cu o tipa din Vicovu de Sus... era nevoita sa vina in Bucuresti o data sau de doua ori pe an... spunea ca nu poate sa inteleaga cum se poate locui intr-un astfel de oras... de fapt, ca sa fiu mai exacta, a inceput sa formuleze ideea, dar cand si-a dat seama ca suntem din Bucuresti, nu si-a mai dus, din bun simt, ideea pana la capat, dar eu am inteles...
M-a impresionat Vicovul de Sus... am luat de la Marelbo cinci perechi de incaltari si doua curele, iar de la alte doua fabrici de incaltamainte inca trei perechi de incaltari... Zici ca nu mai vazusem incaltaminte!
Am fost la restaurantul "Centru Vechi"... niciodata nu am fost servita mai bine! Atata amabilitate si grija de a te simti bine... nu am mai vazut!
Voi ramane vesnic indragostita de Suceava... si nu vorbesc doar de orasul Suceava, ci de tot judetul!
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui orhidee:
Michelina (25 mai 2015)