View Single Post
  #289 (permalink)  
Vechi 21 nov 2017, 16:47:21
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Meniul pe azi (1407 calorii - ieri am mancat in jur de 1000 si efectiv m-am trezit in mijlocul noptii cu crampe de foame, asa ca am zis sa cresc azi un pic peste, mai ales ca am mers si de 2 ori la sala):

MD- ovaz lasat peste noapte la inmuiat cu o cupa de proteina, jumatate de banana, o mana de mure congelate (!)
G- sandwich de paine integrala cu un ou fiert si ardei gras, 2 mandarine
*G2- un baton proteic
P - carne de pui la cuptor cu piure de spanac, rosii cherry, o felie de paine integrala
C- salata de varza, cod la gratar

Am mai introdus azi o gustare extra, pentru ca mi-a venit comanda plasata pe My protein de black friday.. si am vrut sa incerc si eu ceva din colet. Mi-am comandat niste batoane proteice, pentru a mai inlocui gustarea cu sandwich din cand in cand.. mi-e greut sa car 2 mese dupa mine cand am zile mai aglomerate, plus ca imi ia si timp sa le pregatesc cu o zi inainte. Am gasit niste batoane proteice faine, cu continut foarte foarte mic de carbohidrati, 197 calorii/ baton. Voi incerca sa le introduc in loc de gustare, sa vad cum ma inteleg cu ele. Visez sa ajung la 40% proteina/zi, si fara suplimente mi-e imposibil, efectiv. Plus ca asa mai introduc ceva dulce si gustos, fara zahar, sa tin binge-urile departe

Seara frumoasa tuturor!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
lidiuta (21 nov 2017), nikytour (21 nov 2017)