View Single Post
  #2894 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 22:23:12
bobopuiu's Avatar
bobopuiu bobopuiu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 43
Date: 170cm, 67kg
Mesaje: 2.762
Aprecieri acordate: 87
Am fost apreciat(a) de 141 ori in 61 mesaje
Implicit Re: Jurnal nicoleta 100

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
Eu cred ca voi renunta la monty!Nu stiu ce sa fac! Sunt asa de nehotarata!!!Nu merge ! Sambata aveam 87,9 ,duminica am pacatuit cu o felie de tort si azi dimineata aveam 89,2!!!
Daca ti strict merge,dacafaci abateri nu mai functioneaza,asa mi-am dat seama!!!Astept pana sambata! Sa vedem! Saptamana asta am mancat conform ,dar multi carbo,asa ca sigur nu se va vedea un minus ,mai degraba un plus!!!

Lasa fata sa mearga,ce daca este rusinoasa si timida ,asa sunt toti la inceput!!!

pfff...ce sa zic??
eu dau sfaturi da la fel fac..te cantaresti prea des...si sunt zile cand ai altfel retentia de apa, ai mancat mai mult ca si gramaj, n ai fost la baie..bla bla..
cum zici tu am patit si eu..aveam tickerul pe 96,4 si ma urc vad si eu vreo 98,8-99..era sa lesin nu alta..dupa 4-5 zile si a revenit la 96,4 ..si azi am coborat sub 96...
ziceai odata ca te cantaresti al 2 saptamani?
acum am ajuns la 2 cantariri pe saptamana...una miercuri , una ca tine am pus o sambata..si le cam respect..
si eu vreau sambata tort
facem 6 ani de casnicie si bebe raisa 7 luni..deci as face un tort sau as comanda unul...
bobopuiu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 836 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]