View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 27 feb 2010, 17:19:56
alexa.stan's Avatar
alexa.stan alexa.stan este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: personalizata
Date: 156cm, 96kg
Mesaje: 947
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni

Felicitari Marius.

Dupa principiul caloriilor, e zic ca peste cateva luni, cam dupa ce implinesti 6 luni de la atingerea targetului, eu zic si cred ca toate slabutele ma sustin, sa incerci sa cresti lunar calorile cu 100, nu mai mult, pana cand ajungi la un normal, barbati ar trebui sa consume cam 2000 de calorii, daca vor veni din alemente sanatoase, totul va fi in regula. mai ales ca tu vei face cresterea treptat, si nu va fi un soc pt organism.

Am citt i cartea mihaelei bilic, ca organismul nostru retine greutatea timp de 3-12 luni si apoi incearca sa vevina singurel la cea pe care o stie.

Deaceea iti propun sa faci aceasta schimbare treptat, si dupa ce au trecut 6 luni de la dobandirea greutati ideale. Si ca fata iti spun ca ar fi cel mai bine sa-ti cresti masa musculara. arata foarte frumos la baieti, si mai mult de atat asta te va ajuta sa iti menti si supletea. As vrea sa-ti specific ca la voi barbati nu greutatea este importanta, ci supletea, adica ok am 100 de kg, dar astea 100 sunt din grasime sau din muschi??? intelegi ce vreau sa zic, daca mergi la sala, este seansa ta sa-ti modelezi corpu. Dar vei vedea ca atunci va trebui sa schimbi regimul, va trebui, sa papi multa carne, pt ca vei avea nevoie de proteine ot dezlovtarea muculara. si deci si caloriile vor creste. Si vei lua si in greutate, Dar vor fi muschi, nu grasime.

Multa bafta in continuare.
__________________
Acum suntem doi, si invatam sa papam sanatos.


Jurnal Alexa.Stan
http://forum.slabute.ro/sunt-insarci...10-a-3639.html
Răspuns cu citat