View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 17 mai 2012, 17:28:45
eva 9's Avatar
eva 9 eva 9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dieta Montignac - oannaoanny

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul

Eu as zice sa nu iei din magazin, decat ocazional... asa... din an in Paste sincer.
Ia mai bine cas de oaie/vaca de la piata. Hmm... stai ca mi-am imntit ceva... Am vazut la T.V. o emisiune cum ca oamenii care vand cas in piata il fac din ceva prafuri si nici nu poti sa-ti dai seama... mda. Nu, stii cum faci? Cel mai bine, din sursa sigura, de la tara. Daca nu, din magazin... numai la raionul de produse lactate vrac, unde sunt mentionate ingredintele dar sunt produse mai naturale decat cele vidate ce vin din fabrica. Eu asa fac.
Te puup
da da si eu tot la fel fac, iau vrac, imi taie cascavalul/branza direct din roooootile alea maaaari care vin din alte tari.. uneori cand au oferte astia prin magazine, taie cubulete de diverse branzeturi din astea sofisticate (cu nuci in ele, cu wasabi etc) si infig in cubulete stegulete mici ale frantei, danemarcei, elvetiei etc... in functie de tara de provenienta a rotitzei de cascaval
delicious!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].