View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 10 apr 2013, 14:57:32
stefy2009's Avatar
stefy2009 stefy2009 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 apr 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 28
Dieta: South Beach
Date: 160cm, 56.5kg
Mesaje: 337
Aprecieri acordate: 63
Am fost apreciat(a) de 119 ori in 103 mesaje
Implicit Re: "Vreau sa fiu mai slabuta intr-o luna-doua" -concurs pe termen scurt deschis oricui

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Sigur ca da, Marinuta!

"Concursul", neavand niste reguli clare momentan, poate nu pare mare lucru, insa eu consider ca de fapt mentinem competitia cu noi insene, primind si ajutor din exterior, prin suportul restului fetelor, mai ales cand ne este mai greu.
O prima regula care mi-ar placea sa se pastreze e ca timp de 2 luni sa nu renuntam, indiferent ce-ar fi, chiar daca nu vom avea rezultate clare...pentru ca o facem pentru o versiune mai buna a noastra si daca ramanem pana la sfarsit, fiecare va avea satisfactia ca a avut suficienta tarie sa nu renunte la ea insasi macar...zic asta mai ales pentru ca la orice chestie de genul asta incepem cu entuziasm si apoi ne cam rarim, ca si cum am face-o pentru altii, nu pentru noi
Foarte bine zisEu promit ca 2 luni indiferent de ce va fi nu voi abandona Fiecare isi poate face un set propriu de reguli De exemplu la mine prima regula ar fi : Sa nu mai mananc de plictiseala sau de suparare
__________________
Jurnal Stefy
stefy2009, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1741 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1224 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 708 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat