View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 15 apr 2010, 18:45:06
calin576's Avatar
calin576 calin576 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Hunedoara, Romania
Vârsta: 53
Date: 178cm, 92kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare

Imi cer scuze ca va contrazic ,dar la mine a functionat mereu(cel putin de 4-5 ori am tinut-o;prima data pierzand 18 kg in 2 ,1/2luni ),greseala mea constand in faptul ca reveneam la mancatul nesanatos. Pentru aceasta cura de slabire trebuie sa aveti foarte multa ,,vointa,, ;rezultatele sunt garantate ,dar trebuie ca dupa aceasta cura sa nu reveniti la obiceiurile nesanatoase privind alimentatia. De la 102kg ,acum am 86 kg (inaltimea mea fiind 1,78 )si vreau sa ajung la greutatea ideala pentru mine:80 kg.Cura am inceput-o pe 18 ian.2010,respectand alimentele dar putin modificata…Va recomand ca in prepararea supei sa includeti si brocolii,supa va fi delicioasa…Mentionez ca acest regim mi-a reglat tensiunea (inainte :15/10,acum 12/6) si colesterolul(de la 263 la 213;inca nu este o valoare buna dar sper sa ajung la cea normala <200). Va doresc succes!
calin576, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2753 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2236 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat