View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 16 aug 2010, 09:02:24
mailin's Avatar
mailin mailin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ce parere aveti despre Colon Help?

Citat:
Anterior postat de Ellenusha Vezi mesajul
Buna dimineata! Felicitarii ptr viitorul bebita si sa ai sarcina usoara.
Iti multumesc pentru informatii, eu sunt mai mereu balonata, chiar de beau doar apa, sau daca nu mananc nimic si fac efort eu vesnic sunt balonata iar cu scaunele cam odata la 4 zile...asta ma sperie pe mine cel mai mult. Am sa-l caut pe la plafaruri la mine si am sa ma apuc si eu de el , chiar pare interesant . bine eu nu-l vreau pentru slabire eu vreau sa ma reglez la tranzitul intenstinal.
Sa inteleg ca trebuie luat pe veci si la fiecare 2 luni pauza? mi se pare prea mult , odata ce te-a ajutat in primele 2 luni si faci pauza.... nu stiu e ca un fel de dieta stii prima faza slabirea a 2 faza mentinerea... dar mi se pare prea mult sa il iei din 2 in 2 luni , parerea mea este ca trebuie luat dupa doar daca simti ca nu te-ai curat destul..nu stiu , contrazice-ma.
Te pup , o Zi frumoasa si racoroasa sa ai :*
multumesc
eu nu zic ca trebuie luat pe veci, cred ca depinde de organism. Daca te regleaza o cura de o luna sau una de 3 luni e super. Nu mai lua. Iei doar atunci cand simti ca ar merge o curatenie generala. Dar eu stiu ca la mine problema este mecanica, in sensul ca nu mai primeste colonul impulsul de la nervi pentru contractii, dovada ca imediat ca m-am oprit, am avut vechea problema. Ca sa intelegi mai bine, eu am stat 3 luni cu cateter urinar, si dupa am mai folosit vreo trei luni din ala de unica folosinta pentru a goli vezica, pentru ca nu mai functionau muschii. Partea aceea si-a revenit, dar la colon nu pare sa se intample nimic, si de aceea eram curioasa, dc ar fi cazul, daca as putea sa folosesc praful asta o viata intreaga. Ca vorba ta, sa nu iesi 4 zile nu e cel mai bine, aduni o gramada de toxine periculoase, si cred ca e mai periculos sa aduni toxine, decat sa iei o viata intreaga niste plante.
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina
Răspuns cu citat