View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 03 nov 2010, 14:33:43
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: As vrea sa intru la o facultate dar nu stiu in ce domeniu?

Citat:
Anterior postat de Adynutzaa19 Vezi mesajul
si eu tot la timisoara vreau.
Am ales biologie pt k ma pasioneaza bio,chimia..
Imi place de fapt tot ce tine de profil real inafara de informatica,dar a trebuit sa o invat pt ca sunt de profil mate-info.
as fi vrut la stiinte economice,dar dupa aceea nu am unde sa lucrez.
deci...?alte solutii?
Incearca la chimie alimentara . Este de viitor,lumea va manca intotdeauna indiferent de criza deci nu risti sa ramai fara servici.Cel putin mie asta mi`a fost recomandat de catre cineva priceput,dar mie nu`mi place chimia


Citat:
Anterior postat de Stefanie Vezi mesajul
Din proprie experienta iti zic :daca nu esti pregatita sa inveti foarte foarte mult nu da la medicina.Este si o facultate in care suportul financiar trebuie sa fie foarte mare (marea majoritate a cartilor trebuie cumparate sau xeroxate )plus alte taxe la fel destul de ridicate .Sesiunile sunt cel putin horror ,cate 6-7 examene .Daca tot spuneai de matematica ,te-as sfatui sa incerci automatizari calculatoare,inginerie ,sau incearca poate o facultate pentru asistente medicale (se cauta si aici si in strainatate ).
Mult succes !
Mira eu ti`as recomanda la inginerie cum au spus si fetele,sau daca te pricepi la calculatoare fa ceva cu informatica,se cauta f mult sau cum a spus si Stefanie,la asistente,dar la fizioterapieFina mea este asistenta la recuperari si acum face un curs de specializare in fizioterapie si mi`a recomandat si mie.A zis ca este foarte usor,este o meserie curata ca nu trebuie sa le faci mare chestie pacientilor,nici makr injectii si este recunoscuta si in alte tari.De exemplu in italia am impresia ca o asistenta la fizioterapie castiga in jur de 2000 de euro
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat