View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 17 mai 2011, 22:18:21
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Sufar de binge eating!!!

Citat:
Anterior postat de christinee Vezi mesajul
Stiu ca e putin , dar macar e mai bine decat in zilele in care papam jumatate de mar sau beam doar apa cu lamaie
Iti vei da metabolismul peste cap si cand vei incerca sa mananci normal ca sa nu te imbolnavesti ai sa te ingrasi si n-ai sa intelegi de unde ti se trage. Atunci chiar ca ai sa ingrasi si de la apa si de la praful din aer. In plus spune-mi si mie - scopul tau care e? Eu inteleg sa vrei sa slabesti ca sa fi sanatoasa. dar sa te imbolnavesti cu buna stiinta... imi depaseste intelegerea. Asa vrei sa traiesti toata viata? Uitandu-te la colege, prietene care au un metabolism normal si care isi permit sa manance o felie de pizza, o friptura, o inghetata , o prajitura fara sa fie nevoite sa-si bage mana in gat ca sa vomite. Scopul final e sa fim fericite - nu chinuite - iar tu sigur te chinui.
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Michelina; 17 mai 2011 at 22:21:32.
Răspuns cu citat