View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 28 nov 2011, 22:47:35
costina89's Avatar
costina89 costina89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 34
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: "Academia Craciunitelor Ambitioase"

Citat:
Anterior postat de DianaN Vezi mesajul
Costina, sa sti ca te inteleg. Si eu am un baietel de 1 an si 2 luni, cel mai mare plangacios din lume,iar cand nu plange imi intoarce tot cu susul in jos. Din cauza asta (lipsa de timp) nici eu nu am mancat pana acum cum trebuie si nici chiar acum nu mananc cum trebuie, si am avut multe momente in care am fost deprimata si era un dezastru la mine in casa. Trebuie sa iti gasesti optimismul, sa faci si pentru tine ceva (cum ar fi sa ti dieta ce ti-ai propus-o), mai lasa munca casnica si pe maine. Stiu ca suna pompos, dar puterea sa iti revi o gasesti in tine, si cu siguranta o vei gasi daca vei privi lucrurile cu mai mult calm si optimism. Cel putin pe mine asta ma ajuta.
Si apropo, noi nu suntem aici sa ne certam una pe alta ci sa ne sustinem.
Asa, ca, zambeste, bucura-te de copii tai si da-i inainte cu dieta.
....adevarul este ca atunci cand sunt deprimata nu am chef de nimc...trebuie sa schimb ceva....in ritmul asta voi claca in toate...multumesc Diana

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul

Pai tu esti oricum destul de slabuta!Eu as incerca sa dau inainte cu sportul ptr ca te destreseza si te ajuta foarte mult si as renunta la aproape tot ce inseamna nesanatos!
Nu imi vine sa cred ca esti asa tinerica si ai deja 2 copii si mai ai timp si de dieta!Felicitarile mele si sa iti traiasca!Eu nu as putea avea grija de 2,..cel putin nu acum cand sunt doar eu cu ea....
Neaparat trebuie sa schimbi tot ce e rau...nu de luni;de maine!
Eu sunt mai critica de fel!Sper sa nuu te superi vreodata pe mine...nu o fac din rautate!
multumesc AnDrAdAxlcrede-ma ca ma scol la 5 pt a face sport...si ma simt ok pana se trezesc fetele..apoi incepe show-ul....inainte facem sport seara dar de la un timp Justina vroia si ea sa faca si mai rau ne impiedicam una de alta.....cateodata cand sunt deprimata mai ma sustine fetita cea mare in dieta...imi spune ca sunt frumoasa ca am slabit si parca imi vine sa continui,dar cateodata.....ieri iam spus ca daca ma mai supara o sa mananc mult si o sa fiu o uratabietu copil se uita tare nedumerit...ce-o fi fost in mintea ei.
nu o sa ma supar stai linisitita....cateodata imi prinde bine o morala tinuta pe buna dreptate
Răspuns cu citat