Subiect: Jurnal Vampiruta
View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 17 feb 2010, 10:35:45
vampiruta's Avatar
vampiruta vampiruta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2010
Locaţie: ploiesti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: disociat
Date: 165cm, 78kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Vampiruta

Buna dimineata zi minunata de miercuri
17 februarie 2010
greutate: 82.80(am slabit intr-o saptamana 2,2kg)
sani: 107
talie: 88 (nu va speriati ca nu am slabit de la 94 la 88 dar jur ca nu mai stiu cum m-am masurat acum am aut ajutoare care mi-au aratat exact unde e talia mea ......cred ca tre sa imi tatuez semne sa tin minte.....sau sa ma filmez)
buric: 99
fund: 112 (2 cm dati jos)
1 bucata pulpa 66
2 bucati pulpa 107
Concluzii dupa prima saptamana:
- continui cu disociat ca se pare ca la mine merge, numai ca il voi aborda pe cel al Iannei (saru'mana)
- am constatat ca imi e cumplit de greu in ziua de fructe dar voi incerca sa imi fac salata sa vad daca ma satisface mai bine
- e musai sa imi fac ore fixe la care sa mananc, probabil ar trebui ca fimea din 3 in 3 ore sau la 4 ore, deasemenea trebuie sa incerc sa nu mai pap dupa ora 19 sa zice (pentru inceput)
- voi manca un grapfruit in fiecare zi: am vazut si la Ianna treaba asta si imi aduc aminte ca pe vremea cand lucram la patron sefa mea avea dieta de la nutritionist cu un grapfruit in fiecare dimineata.....fruct ce ii taia pofta de mancare
- continui cu sportul: am ajuns la 20 (o singura data chia 30) minute de pedalat in continuu, am incercat mai multe sporturi (zumba, aerobic) dar tot TaeBo mi se pare ca mi se potrieste cel mai bine
Azi lactate ......voi copia aici regimul Iannei sa vedem ce si cum incep
Mela multumesc pentru sustinerea zilnica, te pupacesc si te iubesc muuuuuuuuult
Cris te astept la raport......sper ca esti ok
vampiruta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1215 kcal/zi. Pentru a slăbi 8 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -334 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]