View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 10:02:12
diana2413's Avatar
diana2413 diana2413 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 ian 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 37
Date: 160cm, 60kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cateva motive sa slabesc :)

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
permiteti-mi sa va contrazic doar putin
nu e cazul meu(eu m-am apucat sa slabesc pt ca ma dispera sa ma duc in magazine si sa nu intre nic pe mine din ce vroiam,sau sa imi atarne suncile si sa ma simt bine doar in haine largi,iar pe tocuri aratam nu prea oki)
dar exista persoane care de la o simpla afirmatie a unei persoane fie si straine de genu 'vai ce grasa esti' constientizeaza ca 'hey eu trebuie sa slabesc',sau pt ca anumita persoana nu le baga in seama ca sunt grase v-or sa schimbe ceva la ele
un motiv bun e si Anca(o slabuta de pe aici) care s-a ambitionat din cauza unui baiat,logic ca acum slabeste pt ea,ca ii place ce vede acum,ca se simte mai bine fara cateva kg....
care grasuta nu ar vrea sa fie mai slabuta?dar nu se pot impulsiona singure
nu cred ca e gresit sa te inspiri,eu cand am intrat pe site-ul asta am citit povetile fetelor care au reusit sa dea cateva kg bune,si m-am gandit daca ele au reusit pot si eu?(ce e gresit in asta)
oki nu e bine sa slabesti doar pt asta,repet trebuie sa slabesti pt tine,dar sunt cazuri si cazuri
orce prim motiv e bine venit(pe urma zic ca vin si celelate,adica iti place mai mult de tine,ca nu mai gafai,ca poti imbraca x rochita,ca y baiat s-a uitat la tine)

Este adevarat, nu poti face afirmatii categorice ca ceva este "complet gresit, sau gresit din start etc". Oamenii sunt diferiti, motivatiile prin urmare sunt si ele diferite. Uneori scopul scuza mijloacele
diana2413, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1508 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 991 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat