Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Cateva motive sa slabesc :)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 22 iul 2010, 08:25:24
Andreea24's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 170cm, 94.2kg
Mesaje: 51
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cateva motive sa slabesc :)

Increderea in sine cred e un motiv foarte bun, pt mine a fost principalul, ma saturasem sa ma desconsider mereu. Cu cat slabesti si incepi sa arati mai bine cu atat creste si self-esteem-ul.
Daca reusesti sa intri plina de incredere in tine intr-o incapere in care sunt doar fete slabute si sa te simti cea mai frumoasa, inseamna ca ai reusit. Eu inca mai lucrez la capitolul asta, dar macar nu ma mai simt ca ultimul om.


Imagini ataşate
File Type: jpg the beauty myth 2.jpg (67,1 KB, 7 vizualizări)

Ultima dată editat de Andreea24; 22 iul 2010 at 08:31:07.
Răspuns cu citat
  #22 (permalink)  
Vechi 19 aug 2010, 21:35:35
MCS's Avatar
MCS MCS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 537
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Cateva motive sa slabesc :)

Super toate motivele pentru a slabi enumerate! Primul post o sa mi-l pun pe desktop la computer
La faza cu oglinda aprob pozitiv: sa nu ma mai uit obsesiv sa vad daca mi se vede burta sau nu. Bine, cred ca am si un pitic care sapa neobosit , dar si burta am.
MCS, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
  #23 (permalink)  
Vechi 28 aug 2010, 18:28:46
Carmela70's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 18 aug 2010
Locaţie: Calarasi, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Hipocalorica
Date: 164cm, 115kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cateva motive sa slabesc :)

Buna, slabutelor! Ma bucur ca v-am gasit, bine v-am gasit!
Imi plac motivele lui Lexxiie, la concluziile astea am ajuns si eu - de m-am hotarat sa slabesc.
Pot adauga ca motivele se mai schimba cu varsta: primeaza sanatatea!!! - dorinta de a-ti vedea copiii mari si sa poti alerga la propriu dupa nepotii tai.
Si subsciu si la ce a zis Ali-Lumi in ambele comentarii, completand ca imi place mai mult decat orice scanteia de apreciere din ochii omului iubit!
Carmela70, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Carmela70, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2410 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1893 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 861 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #24 (permalink)  
Vechi 28 aug 2010, 18:49:58
UluceanuAnaMaria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 761
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cateva motive sa slabesc :)

Fetelor, motivele pentru care am slabit eu nu ma includ nici macar 10% pe mine, intrucat, sincera sa fiu, daca as fi o persoana slaba de la mama natura si as putea baga in mine toate prostiile putin mi-ar pasa ca am o alimentatie "nesanatoasa" . Acum sincer vorbind, daca standardele frumusetii din zilele noastre ar fi reprezentate de femei rubensiene, nu as da doi bani pe grasimile oxigenate si carbohidratii rai dintr-o portie de Crispy.
Eu am slabit pentru , nu pentru ca ma simteam EU grasa ci pentru ca ii simteam pe ceilalti privindu-ma ca atare. Am slabit pentru ca voiam sa arat mai bine ca x colega, am slabit pentru ca voiam sa ii dau gata pe cei care nu ma mai vazusera de mult timp, am slabit ca sa il fac gelos pe fostul meu prieten, am slabit ca sa imi fie drag sa port haine stramte, am slabit pentru ca ma saturasem sa fiu numita "plinuta" de catre ceilalti. Am slabit din total alte motive decat cele de genul "am slabit pentru mine" , "am slabit pentru sanatatea mea" . As minti dac-as indruga asemenea lucruri. Motivatia a venit din orgoliul dinauntrul meu, care imi spunea ca daca nu voi slabi , voi ramane intotdeauna "plinuta de Ana"

Pe parcursul procesului prin care-am trecut, documentandu-ma am realizat cat de nesanatos era felul in care ma alimentam. Am devenit constienta asupra mancarurilor pe care le bagam in gura (incluzand toti acei biscuiti, ciocolate, chips-uri, fast food-uri, foietaje, carnuri prajite etc.). Dar credeti-ma pe cuvant, ca daca de maine mi s-ar promite ca raman cum sunt acum pentru urmatorii 10 ani, putin mi-ar pasa ca e nesanatos, primul lucru pe care l-as face ar fi sa ma indop! Punct

Later edit: Nu va luati dupa mine, dar ma gandeam ca ar trebui sa fie cineva pe-aici care s-o spuna pe-a buna , anume ca: am slabit ca sa-l fac gelos pe x sau pe y. Nu-mi pasa daca nu e corect. Asta m-a determinat sa slabesc si asta o sa ma determina in continuare sa ma mentin: orgoliul, mandria si senzatia de satisfacere.
UluceanuAnaMaria, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
UluceanuAnaMaria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2090 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1573 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de UluceanuAnaMaria; 28 aug 2010 at 18:52:35.
Răspuns cu citat
  #25 (permalink)  
Vechi 23 mai 2011, 16:10:02
Crinutzya's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2011
Locaţie: Chisinau, Moldova
Date: 165cm, 63kg
Mesaje: 24
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cateva motive sa slabesc :)

Citat:
Anterior postat de UluceanuAnaMaria Vezi mesajul
Fetelor, motivele pentru care am slabit eu nu ma includ nici macar 10% pe mine, intrucat, sincera sa fiu, daca as fi o persoana slaba de la mama natura si as putea baga in mine toate prostiile putin mi-ar pasa ca am o alimentatie "nesanatoasa" . Acum sincer vorbind, daca standardele frumusetii din zilele noastre ar fi reprezentate de femei rubensiene, nu as da doi bani pe grasimile oxigenate si carbohidratii rai dintr-o portie de Crispy.
Eu am slabit pentru , nu pentru ca ma simteam EU grasa ci pentru ca ii simteam pe ceilalti privindu-ma ca atare. Am slabit pentru ca voiam sa arat mai bine ca x colega, am slabit pentru ca voiam sa ii dau gata pe cei care nu ma mai vazusera de mult timp, am slabit ca sa il fac gelos pe fostul meu prieten, am slabit ca sa imi fie drag sa port haine stramte, am slabit pentru ca ma saturasem sa fiu numita "plinuta" de catre ceilalti. Am slabit din total alte motive decat cele de genul "am slabit pentru mine" , "am slabit pentru sanatatea mea" . As minti dac-as indruga asemenea lucruri. Motivatia a venit din orgoliul dinauntrul meu, care imi spunea ca daca nu voi slabi , voi ramane intotdeauna "plinuta de Ana"

Pe parcursul procesului prin care-am trecut, documentandu-ma am realizat cat de nesanatos era felul in care ma alimentam. Am devenit constienta asupra mancarurilor pe care le bagam in gura (incluzand toti acei biscuiti, ciocolate, chips-uri, fast food-uri, foietaje, carnuri prajite etc.). Dar credeti-ma pe cuvant, ca daca de maine mi s-ar promite ca raman cum sunt acum pentru urmatorii 10 ani, putin mi-ar pasa ca e nesanatos, primul lucru pe care l-as face ar fi sa ma indop! Punct

Later edit: Nu va luati dupa mine, dar ma gandeam ca ar trebui sa fie cineva pe-aici care s-o spuna pe-a buna , anume ca: am slabit ca sa-l fac gelos pe x sau pe y. Nu-mi pasa daca nu e corect. Asta m-a determinat sa slabesc si asta o sa ma determina in continuare sa ma mentin: orgoliul, mandria si senzatia de satisfacere.
Sunt cam total de acord. Ăsta e adevărul.
Slăbesc şi eu pentru ca să văd gurile căscate care mă vor privi,şi ca să mă văd pe mine în sfîrşit încrezută în forţele mele,nu pentru că vreau stil de viaţă sănătos şi mi s-a urît de dulce.
Răspuns cu citat
  #26 (permalink)  
Vechi 14 ian 2012, 23:24:56
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Cateva motive sa slabesc :)

Citat:
Anterior postat de UluceanuAnaMaria Vezi mesajul
Dar credeti-ma pe cuvant, ca daca de maine mi s-ar promite ca raman cum sunt acum pentru urmatorii 10 ani, putin mi-ar pasa ca e nesanatos, primul lucru pe care l-as face ar fi sa ma indop! Punct
total de acord...

sunt pe aici prin sectiunea asta, incercand sa-mi gasesc motivatia necesara de a slabi... motivele sunt cam talmes balmes in capul meu poate ar trebui sa mi le scriu.. ideea e ca sunt dupa o sarcina si trebuie sa slabesc..
principalul motiv in capul meu e ca trebuie sa slabesc ca sa-l pot face si pe urmatorul bebe fara a deveni o balena esuata la mal.

la care se mai adauga "vreau sa fiu o mamica frumoasa", "vreau sa merg linistita la mare, strand fara a fii complexata de kg in plus"
lumea in jurul meu imi spune "ai trecut printr-o sarcina , ce vrei?" sau "alaptezi, nu poti tine dieta (mancat cat de cat sanatos), tre sa bagi frate ca sa aiba bebe ce manca " si ma enerveaza la cume..
asta inseamna ca trebuie sa raman grasa, nu?

nu zic, si eu sunt intr-o perioada naspa acuma, cand balotez in nestiire, spunandu-mi ca de maine...

incerc sa-mi revin... imi caut motivatia si vointa (s-a ascuns bine )...
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #27 (permalink)  
Vechi 15 ian 2012, 08:47:19
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Cateva motive sa slabesc :)

da motive de slabit.. pf cate nu ar exista.. ar fi frumos ca pt ficare motiv gandit sa mai slabim un kg.. dc cate ori nu imi ziceam in gand.. dc nu pot fi si eu slaba.. dc nu pot manca si eu ;;bunataturi.. fara sa pun fff repede la loc?
dc ma omor cu sport de 5 ori pe sapt.. cate o ora.. si parca e degeaba..
chiar trebuie sa mananc toata viata numai salate si chestii dietetice..?
am trecut prin amandoua fazele.. si grasa si mai slaba.. ar trebui sa imi aduc aminte mai des de perioada cand eram mai slaba.. si da nu eram slaba nefacand nimic.. chiar muream de foame.'' adica mancam destul de putin./
si da ,.. recunosc ca imi placea la nebunie.. sa ma admire lumea..

si mor de nervi cand vad poze cu mine mai slabuta..
adevarul e ca e o lupta zilnica.. in mintea si in corpul nostru.. cel mai mult urasc faptul ca ma umflu f tare de la retinere de apa..
nici nu vreau sa ma gandesc daca o sa am un copil.. cat de balena ma fac.. vb aia macar as avea motiv sa fiu grasa..teoretic.. dar acum?
nu avem nici o scuza.. trebuie sa aratam bine din o mie de motive.. chiar daca e f greu..la urma nu este bucurie mai mare
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
  #28 (permalink)  
Vechi 15 ian 2012, 09:07:32
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Cateva motive sa slabesc :)

Neatza Jessik,mare filozoafa ai ajuns!!!!!!!
Referitor la ingrasarea din timpul sarcinii sau dupa nastere...........nimeni nu poate stii cum se transforma organismul. Eu la prima sarcina si dupa ,nu am luat deloc kg in plus,am ramas tot la 54 de kg. Va vine sa credeti ca am avut si eu 54 de kg?.......mie nu imi vine sa cred,parca as vorbii despre altcineva. Dupa un an si juma ,am ramas iar gravida si in luna a cincea aveam doar 57 de kg,iar in luna a noua aveam 84.Pt ca facusem o eco si mi se zisese ca are capul nedezvoltat copilul,a trebuit sa mananc multtttttt...mancam si vomitam,mancam si vomitam.Dupa nastere am ramas de 79 de kg.De atunci a inceput lupta mea cu kg,de la 23 de ani!!!!! Aceasta lupta mi-a adus aceste multe zeci de kg!Asa ca acum incerc sa mai reduc efectele,dar parca este din ce in ce mai greu. Motivele mele nu tin de estetica,chiar nu ma mai intereseaza acest lucru la varsta asta. Sanatatea conteaza la mine,pt a putea fi si eu o bipeda,nu o leguma care zace la pat !!!!!!
__________________
Răspuns cu citat
  #29 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 10:02:12
diana2413's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 ian 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 37
Date: 160cm, 60kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cateva motive sa slabesc :)

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
permiteti-mi sa va contrazic doar putin
nu e cazul meu(eu m-am apucat sa slabesc pt ca ma dispera sa ma duc in magazine si sa nu intre nic pe mine din ce vroiam,sau sa imi atarne suncile si sa ma simt bine doar in haine largi,iar pe tocuri aratam nu prea oki)
dar exista persoane care de la o simpla afirmatie a unei persoane fie si straine de genu 'vai ce grasa esti' constientizeaza ca 'hey eu trebuie sa slabesc',sau pt ca anumita persoana nu le baga in seama ca sunt grase v-or sa schimbe ceva la ele
un motiv bun e si Anca(o slabuta de pe aici) care s-a ambitionat din cauza unui baiat,logic ca acum slabeste pt ea,ca ii place ce vede acum,ca se simte mai bine fara cateva kg....
care grasuta nu ar vrea sa fie mai slabuta?dar nu se pot impulsiona singure
nu cred ca e gresit sa te inspiri,eu cand am intrat pe site-ul asta am citit povetile fetelor care au reusit sa dea cateva kg bune,si m-am gandit daca ele au reusit pot si eu?(ce e gresit in asta)
oki nu e bine sa slabesti doar pt asta,repet trebuie sa slabesti pt tine,dar sunt cazuri si cazuri
orce prim motiv e bine venit(pe urma zic ca vin si celelate,adica iti place mai mult de tine,ca nu mai gafai,ca poti imbraca x rochita,ca y baiat s-a uitat la tine)

Este adevarat, nu poti face afirmatii categorice ca ceva este "complet gresit, sau gresit din start etc". Oamenii sunt diferiti, motivatiile prin urmare sunt si ele diferite. Uneori scopul scuza mijloacele
diana2413, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1508 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 991 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #30 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 10:21:02
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Cateva motive sa slabesc :)

Citat:
Anterior postat de UluceanuAnaMaria Vezi mesajul
Fetelor, motivele pentru care am slabit eu nu ma includ nici macar 10% pe mine, intrucat, sincera sa fiu, daca as fi o persoana slaba de la mama natura si as putea baga in mine toate prostiile putin mi-ar pasa ca am o alimentatie "nesanatoasa" . Acum sincer vorbind, daca standardele frumusetii din zilele noastre ar fi reprezentate de femei rubensiene, nu as da doi bani pe grasimile oxigenate si carbohidratii rai dintr-o portie de Crispy.
Eu am slabit pentru , nu pentru ca ma simteam EU grasa ci pentru ca ii simteam pe ceilalti privindu-ma ca atare. Am slabit pentru ca voiam sa arat mai bine ca x colega, am slabit pentru ca voiam sa ii dau gata pe cei care nu ma mai vazusera de mult timp, am slabit ca sa il fac gelos pe fostul meu prieten, am slabit ca sa imi fie drag sa port haine stramte, am slabit pentru ca ma saturasem sa fiu numita "plinuta" de catre ceilalti. Am slabit din total alte motive decat cele de genul "am slabit pentru mine" , "am slabit pentru sanatatea mea" . As minti dac-as indruga asemenea lucruri. Motivatia a venit din orgoliul dinauntrul meu, care imi spunea ca daca nu voi slabi , voi ramane intotdeauna "plinuta de Ana"

Pe parcursul procesului prin care-am trecut, documentandu-ma am realizat cat de nesanatos era felul in care ma alimentam. Am devenit constienta asupra mancarurilor pe care le bagam in gura (incluzand toti acei biscuiti, ciocolate, chips-uri, fast food-uri, foietaje, carnuri prajite etc.). Dar credeti-ma pe cuvant, ca daca de maine mi s-ar promite ca raman cum sunt acum pentru urmatorii 10 ani, putin mi-ar pasa ca e nesanatos, primul lucru pe care l-as face ar fi sa ma indop! Punct

Later edit: Nu va luati dupa mine, dar ma gandeam ca ar trebui sa fie cineva pe-aici care s-o spuna pe-a buna , anume ca: am slabit ca sa-l fac gelos pe x sau pe y. Nu-mi pasa daca nu e corect. Asta m-a determinat sa slabesc si asta o sa ma determina in continuare sa ma mentin: orgoliul, mandria si senzatia de satisfacere.
Corect...sunt constienta ca la mine kg in plus vin de la tonele de sandwich-uri cu de toata, vesnicii biscuiti cu crema de ciocolata...scaldate cu suc la ore la care mintea mea era total indreptata la bunatatile din farfurie, si nu la ceas!!!E drept ca nu voi manca toata viata legume, gratare, fructe...la fel ca nu voi sta sa imi plang in pumni ca am mancat cartofi prajiti, si ca nu-s in stare de nimic. I-am mancat, sa imi fie de bine...in restul zilei mananc mai usor si fac si 30 de minute de sport!!!Sunt o grasuta frumoasa, plina de ambitie...atata ambitie incat sa ajunga si altii sa zica despre mine, daca ea a putut, pot si eu!!!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
comunitate, incurajare, motivatie, sanatoase, slabire, slabute, suport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Pot introduce un meniu dupa cateva zile? Andraa Calculator Nutritional 3 04 mar 2012 18:17:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole