View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 30 ian 2012, 20:47:34
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alecsandru1977 - Misiune Imposibila?!

Buna Alex!

Vreau sa te felicit pentru decizia ta de a adopta un stil de viata sanatos, pentru ca ai constientizat ca trebuie facuta o schimbare, pentru kilogramele pe care le-ai pierdut, si stiu ca te voi mai putea felicita in continuare si pentru toate celelalte pe care le vei pierde! Felicitari si pentru inregistrarea pe forum, vom fi alaturi de tine in lupta cu kg, si suntem sigure ca vei reusi!
Ti-am vazut primul meniu pe care l-ai postat, si ultimul.. Imbunatatirile sunt vizibile si imbucuratoare! Mancai mult prea putin!! Esti barbat si te bucuri de un metabolism mult mai accelerat decat cel al femeilor, si asta este un atu! De aceea trebuie sa ii oferi organismului tau energie suficienta pentru a te ajuta sa-ti dezvolti activitatile zilnice, si pentru a te ajuta sa slabesti sanatos. Pentru ca asta conteaza!
Target-ul de 8kg/luna, nu mi se pare prea ok. Asta ar insemna sa te infometezi, si prin infometare, nu vei obtine nicio reusita de durata! Mai bine iti pui un target real si sanatos, de exemplu 4kg/luna. Nu stiu daca pana de ziua ta vei ajunge la kg dorite, dar nu asta conteaza. Pana de ziua ta, daca continui asa, vei observa atat tu cat si cei din jurul tau schimbari favorabile, si daca va mai ramane cale de batut si dupa acea data, trebuie doar sa constientizezi ca ceea ce s-a strans in ani de zile, nu poate fi dat jos in timp record si fara sa te intorci la greutatea initiala. Dar cu putina rabdare, vointa si sustinere, poti fi sigur ca-ti vei atinge triumfal scopul! Si ca vei ramane acolo.
Ma bucur enorm de mult ca faci si sport, s-o tii tot asa!!
Iti doresc mult succes in continuare, stiu ca il vei avea! Si ascult-o pe Roxii, ca a fost si mentoarea measi chiar stie ce spune!!!
Succes!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
Răspuns cu citat