View Single Post
  #2900 (permalink)  
Vechi 04 dec 2010, 16:02:39
oanamagdalena's Avatar
oanamagdalena oanamagdalena este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 55
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Buna,fetelor!
Stiu ca am lipsit ceva vreme,dar stiti ce motive am avut...Azi am revenit la vechile obicieiuri si am bucataricit cate ceva,maine urmand transa a doua...
Azi am facut ciorbita de pui cu legume si dreasa cu ou,smantana si lamaie,ceva asemanator ciorbitei grecesti.

Am mai facut pastai verzi si cartofi dulci cu muraturi si masline(la cuptor):

Si am avut aripioare de pui pe care mi-am zis ca musai le voi face iar cu fructe confiate si fructe exotice.Asa ca am folosit de data asta : cateva prune uscate si caise uscate,kiwi proaspat,portocale,lamaie,cateva feliute de mar si ceapa taiata solzisori.Am condimentat ,am adaugat sos de soia si vin si seminte de susan!La sfarsit am aruncat si cateva alune


Maine vreau sa fac rulada de pui,mancare chinezeasca(sau,ma rog,in stil chinezesc) si ceva dulce.
Azi am mancat cam haotic si am dat iama si in niste alune(cam multe)...De maine sper sa ma mai ponderez un pic!
Cristina,nici eu nu am inteles treaba cu cantarul:e de bine?Daca da,atunci felicitari!
Ame,felicitari ca ai slabit!Ai grija de tine si sa ne zici cum ti-au iesit iar analizele(ca ai zis ca le repeti).Loly,tu cand te operezi?
Va pup si o seara buna!

Ultima dată editat de VAmedeea; 04 dec 2010 at 20:54:39. Motiv: Imagine inexistenta