Subiect: Jurnal Zoe
View Single Post
  #2947 (permalink)  
Vechi 22 dec 2016, 12:25:27
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.737
Aprecieri acordate: 11.150
Am fost apreciat(a) de 10.559 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Tu iti reorganizezi biblioteca? - ai spus ca ai carat carti.
Scriu cand apuc, si din pacate in ultima vreme n-am prea mai apucat. Nu, am carat carti ale unei amice care mi le-a imprumutat acum niste ani pentru doctorat (multe sacose) - le-am adus de acasa, am scanat o parte si apoi le-am carat la ea la munca
As vrea eu sa fiu atat de consecventa, mi-ar fi de ajutor in viata.

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Am citit un articol despre cum sa iti faci un obicei nou in 30 zile si cica primele 3 zile sunt usoare apoi in a 4-a apare primul semn de intrbare si primele tentatii, ziua a 5-a o indeplinesti cu greu, a-6-a est deja extenuat si in a 7-a faci pauza ca nimeni nu-i perfect si imediat dupa te gandesti sa incepi o noua provocare.
Eu ma recunosc in acest pattern dar... nu de data asta.
Cum ziceam mai sus, consecventa e mare lucru! Eu ma recunosc in prima parte, uneori din ziua 5-6 incep sa ma invat cu rutina respectiva. Eu cedez ori in ziua 3-4, ori dupa vreo luna.
Ieri am fost cat pe ce sa ma duc la un Mc, mi-am amintit ce-am scris la tine si-am facut stanga-mprejur. 3 luni sunt pe drumul cel bun.
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
lidiuta (22 dec 2016), Michelina (22 dec 2016)