View Single Post
  #2951 (permalink)  
Vechi 27 mai 2013, 09:22:38
pad81's Avatar
pad81 pad81 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iun 2012
Locaţie: ploiesti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: south beach
Date: 163cm, 85kg
Mesaje: 327
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 28 ori in 22 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach faza I (etajul 3)

Citat:
Anterior postat de MAEVA Vezi mesajul
Buna Slabutelor,de astazi sunt foarte hotarata sa incep si eu acest regim,dupa multe ezitari si informati mi-am dat seama ca acest regim este foarte potrivit pentru mine,primele 14 zile or sa ma ajute sa-mi curat stomacul de ori-ce urma de zahar si gras,si sa ma invat sa mananc mesele de pranz si cina fara desert,
In dimineata aceasta am servit doar o cafea cu lapte si un iaurt 0 grasimi,poate ii prea putin dar nu prea sunt aprovizionata,am sa fac cumparaturi cand termin la lucru,sunt foarte motivata in dimineata aceasta dar in acelas timp sunt sigura ca o sa-mi dispara motivatia iar poftele de mancat haotic or sa-mi revina,raman aici sunt in intarziere revin mai tarziu
Maeva, bine ai venit si sa stii ca ai ales un regim foarte bun! pe la 94 eram eu cand am inceput SB-ul si in 3 luni si un pic am ajuns la 84, ceea ce mie mi s-a parut minunat, mai ales ca eu sunt pofticioasa si imi place sa mananc. Sa stii ca dupa ce reusesti sa te abtii primele 3-4 zile, apoi nu mai ai pofte. Eu n-am crezut asta, dar asa a fost. Pentru ca iesi din cercul carbohidratilor rai care iti fac pofte vei putea tine mai usor regimul. Vei vedea! Depinde si de motivatie dar sa stii ca regimul ajuta la reglarea poftelor. Si mai e ceva: poti manca pe saturate, fara ore exacte tot ce este permis. Si ai voie si cioco neagra (cu 85-90% cacao) cateva patratele. O sa poti, sunt singura! Noi suntem aici sa te incurajam (si tu sa faci acelasi lucru cu noi,ca d-aia ne-am adunat aici!).Multa bafta si stai cu noi aici, eu asa am reusit sa dau jos, vazand alte fete care se straduiesc si reusesc.
Răspuns cu citat