View Single Post
  #299 (permalink)  
Vechi 28 mar 2013, 20:43:34
Dona Clara's Avatar
Dona Clara Dona Clara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mar 2013
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Hipocalorica
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 892
Aprecieri acordate: 41
Am fost apreciat(a) de 195 ori in 180 mesaje
Implicit Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă

Citat:
Anterior postat de elene94 Vezi mesajul
M-am intalnit cu niste prieteni de familie..oameni care nu ma mai vazusera de ani de zile si care m-au facut sa-mi aduc aminte ce subtirica eram atunci cand ne intalneam, si sa imi doresc atat de tare sa fiu invizibila. Mi-a fost extrem de rusine sa ma vada asa, nici nu am indraznit sa scot mai multe sunete decat un salut..m-am ridicat in picioare sa-i pup si pe urma m-am chircit pe canapea, incovoiata.... am simtit ca vreau sa ma fac mica, sa ma ascund, am asteptat sa se termine, sa plece. Sa plece persoanele care imi aminteau de cum eram inainte.
Poate vi se pare dramatic si imi pare rau, dar m-am sfarmat pe interior.

Hei, hei! Nu te demoraliza asa! Daca tot nu te-ai simtit ok, macar foloseste povestea asta ca motivatie.

Esti deja pe drumul cel bun, ai inceput deja sa papi sanatos sa mai faci putina miscare..

Treburile astea se fac cu rabdare, asa ca nu te descuraja!

__________________
Jurnal

Dona Clara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1988 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]