View Single Post
  #2993 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 00:34:40
Nemo's Avatar
Nemo Nemo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj IX)

Citat:
Anterior postat de dayanna Vezi mesajul


Nemo e adevarat ce ai scris mai sus si stiu ca nimeni nu poate sa ia hotararea in locul meu.Ideea e ca merge bine (nu o sa spun dieta ca nu despre o dieta e vorba) modul de a manca pe care-l aleg( despre sport nu o sa vorbesc pentru ca la capitolul asta sunt vraiste) si dintr-o data intervine declicul si nu ma mai intereseaza nimic.Acum din fericire se intampla asta pentru o zi doua ,maxim trei.Inainte cand se intampla ma tinea nebunia asta o luna sau 6 luni.Normal ca sentimentul de vinovatie e coplesitor.Din pacate trebuie sa recunosc ca am impletit aceste crize de nebunie sau de mancat compusliv ca sa ma exprim corect si cu episoade bulimice.Din ce ai spus si tu si fetele mai sus cred ca inca hotararea de a termina cu haosul alimentar din viata mea nu este luata .Ma anlizez de multe ori si crede-ma ca sunt foarte obiectiva si stiu ca nu procedez corect fata de mine cand ma las prada acestor episoade dar pur si simplu nu ma pot abtine sau NU am incercat destul pana acum.....

OK, zici ca e luata hotararea. Faza urmatoare e tehnica - vezi care sunt lucrurile care incearca sa te impiedice.
Si hotaraste-te sa le elimini.
La unele poti gasi solutia singura, la altele vei avea nevoie de ajutor. Hotaraste-te sa cauti ajutorul.
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]