Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Slabute si la 40 ani! (etaj IX)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #2991 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 00:22:44
ancad26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2011
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 43
Dieta: -
Date: 167cm, 124.1kg
Mesaje: 2.350
Aprecieri acordate: 153
Am fost apreciat(a) de 129 ori in 58 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj IX)

Citat:
Anterior postat de Nemo Vezi mesajul
Buna, fetele!

Hai sa vedeti si situatia din alt punct de vedere...
De obicei cand citesc pe aici ce si cum o dati in bara, ma abtin sa comentez imediat, las lucrurile sa se aseze un pic.
Deci, fetele, imaginea aia cu 8 martie cu tipi bine, praji, reduceri, shoping, rochii, inele si rasfat e foarte frumoasa, din pacate viata nu e numai o insiruire de 1 si 8 martii, intrerupte de Valentine`s Day.
Viata, ca sa ma folosesc de intelepciunea populara, e ca o scara de cotet, scurta si plina de...ma rog, gainat.
Iar momente de nervi, stress si frustrare vor fi mereu. E aceea lege de baza a lui Murphy - "Zambeste, maine va fi mai rau", eu am adaugat un corolar "Poti sa te si vaiti daca vrei, maine oricum va fi mai rau".
Glumesc, dar ceea ce vreau sa spun e ca evenimente fericite si nefericite vor tot veni, problema e cum veti reactiona la ele. Fiindca de asta depinde rezultatul final. Daca incepeti cu o saptamana inainte sa va intoxicati mintea cu scuze cu "vai, dar cum sa nu gust un pic, vai, dar ce ma fac, vai si vai si vai..." va fi vai invelit in ceva dulce in ziua respectiva, dar va fi VAI dupa. Si veti ajunge la concluzia ca oricum nu aveti ce face, voi ati incercat din rasputeri, dar oameni suntem, asta e, o luam de la capat, pupicei si imbratisari.
Sau - am fost, stresata, nervoasa, am primit o veste proasta....hop in frigider. De cand sunt aici pe forum n-am vazut o fata sa zica - "Eram un pachet de nervi, m-am dus si am alergat de mi-a iesit sufletul sau m-am dus la sala si in loc sa fac bici, m-am dus si am dat in sacul de box pina l-am facut praf."
Sau macar sa zica - "Mi-a venit sa mananc un tort intreg, dar nu, am baut trei whiskyuri duble, m-am dus si m-am culcat si a doua zi aveam o mahmureala de nu-mi mai trebuia nici dulce nici nimic."
Nuuu, o praji (2,3,4...), o cioco, un platou cu piept de pui (Eliff, de ce naiba trebuia sa pui si cartofii si sosul?, data viitoare incearca doar pui si salata.
Incerc sa va inteleg, adica eu niciodata n-am mancat de nervi, doar de placere, am baut sau fumat de nervi...dar e destul de greu.
Ceea ce a scris Zoe e perfect adevarat - faceti pace cu voi insiva. Nu va mai priviti corpul ca pe un inamic. Situatia e proasta, si? Asta e acum, important e sa faceti ceva. Acordati-va voua insiva respect si consideratie. Stabiliti ceea ce vreti si HOTARITI-VA ODATA.
Pina nu veti lua voi hotararea , nimeni nu o va lua in locul vostru, sau daca o va lua, voi nu o veti respecta.
Restul e tehnica doar...regimul, sportul, ce si cat mananci, combinatii de alimente, bla, bla, bla...
Stiu ca e greu, dar de un lucru sunt sigur, in momentu in care va hotarati, reusiti garantat.

Hai ca v-am innebunit la cap, Nana stia sa le spuna astea mai frumos...Nana, unde umbliiiii????
Nu am apucat sa citesc ce au scris fetele insa din postul tau imi inchipui !
Rad de una singura ca zau de am auzit si eu faza cu alergatul sau boxul la nervi ! Nemo doar ciocolata iti da starea aia de fericire !
Eu nu ma simt azi cu nimic vinovata aici nimeni nu sarbatoreste nimic, sotul a fost la job si eu vreo 5 ore prin magazine . am luat o fusta si un sutien ca restul veneau ca naiba pe mine cum altfel ?? ah da si am purtat la mine mere si migdale .
Nemo zau ca parerea unui barbat e mult diferita de cum vedem noi lucrurile . Fratele meu a slabit din ianuarie 25 kg tot pe cantarul meu se cantareste si da mi-a zis ca nu a gustat ciocolata de 2 luni si merge la sala zilnic .
off off si iarasi vai
__________________
Jurnal Anculica http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...26-8248-2.html
ancad26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2962 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2445 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2992 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 00:27:06
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj IX)

Citat:
Anterior postat de dayanna Vezi mesajul

Nemo e adevarat ce ai scris mai sus si stiu ca nimeni nu poate sa ia hotararea in locul meu.Ideea e ca merge bine (nu o sa spun dieta ca nu despre o dieta e vorba) modul de a manca pe care-l aleg( despre sport nu o sa vorbesc pentru ca la capitolul asta sunt vraiste) si dintr-o data intervine declicul si nu ma mai intereseaza nimic.Acum din fericire se intampla asta pentru o zi doua ,maxim trei.Inainte cand se intampla ma tinea nebunia asta o luna sau 6 luni.Normal ca sentimentul de vinovatie e coplesitor.Din pacate trebuie sa recunosc ca am impletit aceste crize de nebunie sau de mancat compusliv ca sa ma exprim corect si cu episoade bulimice.Din ce ai spus si tu si fetele mai sus cred ca inca hotararea de a termina cu haosul alimentar din viata mea nu este luata .Ma anlizez de multe ori si crede-ma ca sunt foarte obiectiva si stiu ca nu procedez corect fata de mine cand ma las prada acestor episoade dar pur si simplu nu ma pot abtine sau NU am incercat destul pana acum.....

ai incercat Dy atat cat ai putut la momentul respectiv. Maine..sau poimaine e o alta zi si ai sa poti un pic mai ..altfel. Nu trebuie sa renuntam..vino aici si plangi daca asta iti face bine..daca "umilirea" asta iti face bine..pentru ca practic asta facem noi..(eu , tu..eliff..) femeile care au astfel de episoade..venim si spunem..plangem..si apoi cand vin oamenii puternici aproape ca ne simtim groaznic pentru ca uite domnule, uite ce pocitanie de perosana sunt eu ca nu reusesc sa ma controlez, nu reusesc sa ma pun pe picioare si ia uite cum unele/unii sunt puternice..nu stiu nici de plans nici de vaicareala nici de nimic!!
Stii ceva Dy..asta e..calea spre victorie, spre realizari pentru unii nu a fost intotdeauna usoara. Deci..daca asta presupune sa trecem prin tot razboiul asta cu noi..asta e..o facem. Si eu am sesizat aceleasi lucruri ca si tine, ca in urma cu ceva timp cand ma apucau crizele de mancat compulsiv ma tineau o saptamana..doua... Acum..ma tin un 2-3 zile..sau uneori chiar numa juma de zi. Nu pot decat sa sper ca va fi din ce in ce mai bine.
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #2993 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 00:34:40
Nemo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj IX)

Citat:
Anterior postat de dayanna Vezi mesajul


Nemo e adevarat ce ai scris mai sus si stiu ca nimeni nu poate sa ia hotararea in locul meu.Ideea e ca merge bine (nu o sa spun dieta ca nu despre o dieta e vorba) modul de a manca pe care-l aleg( despre sport nu o sa vorbesc pentru ca la capitolul asta sunt vraiste) si dintr-o data intervine declicul si nu ma mai intereseaza nimic.Acum din fericire se intampla asta pentru o zi doua ,maxim trei.Inainte cand se intampla ma tinea nebunia asta o luna sau 6 luni.Normal ca sentimentul de vinovatie e coplesitor.Din pacate trebuie sa recunosc ca am impletit aceste crize de nebunie sau de mancat compusliv ca sa ma exprim corect si cu episoade bulimice.Din ce ai spus si tu si fetele mai sus cred ca inca hotararea de a termina cu haosul alimentar din viata mea nu este luata .Ma anlizez de multe ori si crede-ma ca sunt foarte obiectiva si stiu ca nu procedez corect fata de mine cand ma las prada acestor episoade dar pur si simplu nu ma pot abtine sau NU am incercat destul pana acum.....

OK, zici ca e luata hotararea. Faza urmatoare e tehnica - vezi care sunt lucrurile care incearca sa te impiedice.
Si hotaraste-te sa le elimini.
La unele poti gasi solutia singura, la altele vei avea nevoie de ajutor. Hotaraste-te sa cauti ajutorul.
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2994 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 00:35:40
dayanna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 56
Dieta: Vegan
Date: 159cm, 108kg
Mesaje: 4.215
Aprecieri acordate: 1.500
Am fost apreciat(a) de 1.261 ori in 793 mesaje
Smile Re: Slabute si la 40 ani! (etaj IX)


Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
ai incercat Dy atat cat ai putut la momentul respectiv. Maine..sau poimaine e o alta zi si ai sa poti un pic mai ..altfel. Nu trebuie sa renuntam..vino aici si plangi daca asta iti face bine..daca "umilirea" asta iti face bine..pentru ca practic asta facem noi..(eu , tu..eliff..) femeile care au astfel de episoade..venim si spunem..plangem..si apoi cand vin oamenii puternici aproape ca ne simtim groaznic pentru ca uite domnule, uite ce pocitanie de perosana sunt eu ca nu reusesc sa ma controlez, nu reusesc sa ma pun pe picioare si ia uite cum unele/unii sunt puternice..nu stiu nici de plans nici de vaicareala nici de nimic!!
Stii ceva Dy..asta e..calea spre victorie, spre realizari pentru unii nu a fost intotdeauna usoara. Deci..daca asta presupune sa trecem prin tot razboiul asta cu noi..asta e..o facem. Si eu am sesizat aceleasi lucruri ca si tine, ca in urma cu ceva timp cand ma apucau crizele de mancat compulsiv ma tineau o saptamana..doua... Acum..ma tin un 2-3 zile..sau uneori chiar numa juma de zi. Nu pot decat sa sper ca va fi din ce in ce mai bine.
Cami eu incerc sa fiu echilibrata , sa ma abtin , sa fiu responsabila. Asa cum ai spus si tu . Am citit pana mi s-au lungit creieri despre modul firesc de a te alimenta. Despre respectul de sine, despre a fi pozitiv dar din pacate exista zone gri cum le numesc eu cand nimic nu mai conteaza.Asta e .Mergem inainte si o sa ajungem sa trecem si linia de final...
dayanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2250 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2995 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 00:39:24
dayanna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 56
Dieta: Vegan
Date: 159cm, 108kg
Mesaje: 4.215
Aprecieri acordate: 1.500
Am fost apreciat(a) de 1.261 ori in 793 mesaje
Smile Re: Slabute si la 40 ani! (etaj IX)

Citat:
Anterior postat de Nemo Vezi mesajul


OK, zici ca e luata hotararea. Faza urmatoare e tehnica - vezi care sunt lucrurile care incearca sa te impiedice.
Si hotaraste-te sa le elimini.
La unele poti gasi solutia singura, la altele vei avea nevoie de ajutor. Hotaraste-te sa cauti ajutorul.
Da...hotararea e luata , tehnica este stabilita cam 80%.Probabil ca am nevoie de ajutor specializat pentru eliminarea perioadelor gri...
dayanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2250 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2996 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 00:41:39
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj IX)

Citat:
Anterior postat de dayanna Vezi mesajul


Cami eu incerc sa fiu echilibrata , sa ma abtin , sa fiu responsabila. Asa cum ai spus si tu . Am citit pana mi s-au lungit creieri despre modul firesc de a te alimenta. Despre respectul de sine, despre a fi pozitiv dar din pacate exista zone gri cum le numesc eu cand nimic nu mai conteaza.Asta e .Mergem inainte si o sa ajungem sa trecem si linia de final...
Da scumpa eu stiu exact care e gustul acelor zone gri si de aceea inteleg atat de bine cum e cu rabdarea, cu intelegerea, cu senzatia de a asculta pe celalalt si a il imbarbata ca o sa fie bine..ca timpul la care adaugam un pic de efort si de rezistenta ..mentala va duce la obtinerea acelui tzel. Prin natura noastra a femeilor normale care sunt feminine si care plang la filme si carora li se umezesc ochii atunci cand aud de o tragedie (desi nu cunosc pe cel ce a fost in acea tragedie) suntem predispuse uneori zonelor gri!! Apoi..trecerea aia de la 35..38..la 40 Doamneeee ce mai complica situatiunea..

eiii hai ca sa vezi tu luna viitoare cum o sa ne plangem aici ca am facut greseli doar doua zile in luna!!!!!!! Sa vezi!! Garantez ca Aprilie asta nu ne mai joaca asa pe degete!!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #2997 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 00:46:01
Nemo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj IX)

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
Nemo le stim si noi..chiar le stim. Teoria suntem pline..crede-ne. Tute nu suntem, in nici-un caz...Nana le stie si le explica bine..dar hei..pana sa ajunga la a ne explica bine a trecut si ea o perioada buna prin ce trecem noi acum.
Te-as intreba si pe tine: cum ai reusit sa te ingrasi?? Mancai de placere zici! Well..si de ce nu te controlai??? Ca nu doreai, right? Exact asta am explicat si eu p eundeva pe aici (nu mai stiu in ce jurnal, subiect..etc) ca ieri am mancat pana am crapat ca am vrut..de-aia. Ahhhh de ce venim sa ne mai vaitam??? pai pentru ca asta e natura noastra, asta suntem..si pentru ca siteul slabute presupune si victorii si plansete, bocete pana ajungem sa fim victorioase.
Citeste jurnalul Alinei..a ajuns victorioasa dar a dat-o si ea in bara..dar plangea acolo "pe shest" in casuta ei..spre exemplu Alina nici nu suporta sa-i dea cineva sfaturi..dar fata si-a stiut scopul si mai cu un plans, mai cu dat cu fundul de pamant a reusit sa ajunga unde a dorit.

Eu te inteleg perfect pe tine ca ai o sotie slaba si echilibrata mental. Da sunt si astfel de femei..si astfel de femei nu-si pierd timpul pretios pe site-urile de slabit..daaar sunt si femeiele ca noi..mai putin echilibrate mental care au nevoie de o astfel de socializare..de un astfel de spatiu unde sa-si planga durerea si sa-si inece supararea ca nu a putut sa fie puternica si sa reziste unor emotii.

C'mon, nu va inteleg pe toti cei care veniti aici si tipati sus si tare ca "vaaaaiii de ce oare nu punem osul la treaba sa slabim!!" slabim..o sa slabim..dar fiecare o face in legea ei..

Ai dreptul sa ne raspunzi cum ne-ai raspuns mai sus..si te rog mult sa o mai faci pentru ca probabil sunt unele femei care adora sa se "infiga" cineva in ele..dar am si eu dreptul sa-ti raspund doar pentru simplul fapt ca eu una nu ador sa-mi tot sara lume ain cap ca "ma plang"!! Da domnule..ma plang..asta e..o sa si reusesc sa nu ma mai plang!! Am nevoie de timp! atata tot!

Cami, stiu ca stiti...eu din cand in cand doar va aduc aminte, in modul meu..
Cand imi scriu posturile, o fac cu zambetul pe buze, de aceea si spuneam ca nu raspund imediat la un post sensibil, intorc lucrurile pe toate fetele...
Si pe mine ma enerveaza sa ma bata lumea la cap(a se citi sotia slaba si sexoasa) sa fac unele lucruri pe care le aman, stiu ca le voi face in momentul in care voi lua HOTARAREA...
Si cu slabitul, nu mi-au trebuit decat vreo 10 ani, chiar nu inteleg de ce ma tot fitileau...
De aceea eu sunt ultimul om care va acuza pe cineva.
Stiu ca reusesc sa va enervez cateodata, asta e si scopul.
De obicei concluzia la care se ajunge e -"Cum naiba sa nu reusesc, daca nemernicul ala cu gura mare a reusit si vine acum sa faca pe smecherul..."
Si asta e OK.
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2998 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 00:48:14
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj IX)

Citat:
Anterior postat de dayanna Vezi mesajul

Da...hotararea e luata , tehnica este stabilita cam 80%.Probabil ca am nevoie de ajutor specializat pentru eliminarea perioadelor gri...
Dy, sa incerci a fi un pic atenta cand apar perioadele gri. Eventual sa-ti scrii undeva. Eu am remarcat si luna trecuta si luna asta ca ma apuca exact cu o saptamana inainte de venriea ciclului. Deci..simptomele la mine se simt cam cu 7-8 zile inainte si pe langa durerile de sani si spate apare si acea nebunie crunta care nu mai face diferenta intre ce e ok si ce nu. Daca adaug la acestea si o veste proasta, sau o bucurie (nici nu mai conteaza...) atunci sunt in mood-ul perfect de perioada gri!!

Acum, ...am citit mult cum sa faci sa previi, sa faci ca aceste stari din cauza de PMS sa fie mai smooth, mai line, mai blande..mai putin ducatoare in "perioada gri"..si am aplicat ce am citit si anume: exercitii (pai fac de aproape 3 saptamani exercitii zi de zi de doua ori pe zi) si dieta..deci hellooooo invartit in jurul cozii sau cercul nesuferit pe car enu mai stii cum sa-l spargi!!! Asa spun ei.."aceia"..cercetatorii..ca daca nu mananci zahar nu mananci prostii si faci exercitii atunci PMS-ul nu te mai afecteaza atat de rau... ohh well..keep trying si o s avedem unde ajungem!!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de aussie_girl; 09 mar 2012 at 00:51:32.
  #2999 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 00:58:09
Nemo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj IX)

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
Dy, sa incerci a fi un pic atenta cand apar perioadele gri. Eventual sa-ti scrii undeva. Eu am remarcat si luna trecuta si luna asta ca ma apuca exact cu o saptamana inainte de venriea ciclului. Deci..simptomele la mine se simt cam cu 7-8 zile inainte si pe langa durerile de sani si spate apare si acea nebunie crunta care nu mai face diferenta intre ce e ok si ce nu. Daca adaug la acestea si o veste proasta, sau o bucurie (nici nu mai conteaza...) atunci sunt in mood-ul perfect de perioada gri!!

Acum, ...am citit mult cum sa faci sa previi, sa faci ca aceste stari din cauza de PMS sa fie mai smooth, mai line, mai blande..mai putin ducatoare in "perioada gri"..si am aplicat ce am citit si anume: exercitii (pai fac de aproape 3 saptamani exercitii zi de zi de doua ori pe zi) si dieta..deci hellooooo invartit in jurul cozii sau cercul nesuferit pe car enu mai stii cum sa-l spargi!!! Asa spun ei.."aceia"..cercetatorii..ca daca nu mananci zahar nu mananci prostii si faci exercitii atunci PMS-ul nu te mai afecteaza atat de rau... ohh well..keep trying si o s avedem unde ajungem!!
Si comprimate cu ceva ce se numeste "Evening primrose oil", 2 pe zi.
Sorry ca ma bag.

Asta e:

Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3000 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 00:59:11
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj IX)

Citat:
Anterior postat de Nemo Vezi mesajul


Cami, stiu ca stiti...eu din cand in cand doar va aduc aminte, in modul meu..
Cand imi scriu posturile, o fac cu zambetul pe buze, de aceea si spuneam ca nu raspund imediat la un post sensibil, intorc lucrurile pe toate fetele...
Si pe mine ma enerveaza sa ma bata lumea la cap(a se citi sotia slaba si sexoasa) sa fac unele lucruri pe care le aman, stiu ca le voi face in momentul in care voi lua HOTARAREA...
Si cu slabitul, nu mi-au trebuit decat vreo 10 ani, chiar nu inteleg de ce ma tot fitileau...
De aceea eu sunt ultimul om care va acuza pe cineva.
Stiu ca reusesc sa va enervez cateodata, asta e si scopul.
De obicei concluzia la care se ajunge e -"Cum naiba sa nu reusesc, daca nemernicul ala cu gura mare a reusit si vine acum sa faca pe smecherul..."
Si asta e OK.
ok..ma bucur mult ca ne-am inteles si ca nu te-ai suparat. Am simtit nevoia sa-ti spun ce am gandit, cum am gandit ca nu as fi vrut sa te ocolesc pe site.

uite un exemplu: am un sot extraordinar de bun..un capricorn painea lui Dumnezeu care e bland si atent si ma rog..tot tacamul..fusei norocoasa in viata asta ca uneori cu frica ma intreb.."de ce oare?"(...am fost norocoasa, adica)..buun..omul meu m-a iubit in perioada in care eram piele si os, m-a iubit in perioada in care aratam perfect (in opinia mea!!)..si ma iubeste si acum la cele 80 de kile ..buuun i-am zis intr-o zi ca daca ma mai vede ca mananc prostii sa ma ia la cearta..sa fie rautacios..si sa ma repeada!! Dragul meu om a zis: "mai femeie..eu nu am probleme cu tine ca mananci..eu am probleme mari cu tine ca esti nefericita de modul in care arati!! deci mie nu-mi vine sa te cert..dar daca insisti am sa o fac"..Buun..trecura eu stiu..o saptamana, doua..si intrai in "perioada gri"..omul meu..pe faza isi intra in rol si imi face teorie. Imi face insa asa o teorie..ca in mintea mea s-a pornit un razboi si mai puternic..asa de puternic ca l-am asteptat sa se culce si m-am dus si m-am cazat in ..frigider!!!!! Deci..raspund al naibii de prost la critici si ..repezeli. Bietul om...nu a mai inteles nimic!!!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de aussie_girl; 09 mar 2012 at 01:07:26.
Subiect închis

Informatii despre slabit
40, 50, ani, calorii, dieta, etaj, ix, jurnale, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Slabute si la 40 ani! (etaj VIII) Slabuta Jurnale slabit 40-50 ani 8980 23 feb 2012 08:05:24
Slabute si la 40 ani! (etaj VII) Slabuta Jurnale slabit 40-50 ani 6278 02 ian 2012 04:34:17
Slabute si la 40 ani! (etaj V) Slabuta Jurnale slabit 40-50 ani 6496 11 iun 2011 04:30:56
Slabute si la 40 ani! (etaj IV) Slabuta Jurnale slabit 40-50 ani 5539 01 apr 2011 00:32:35
Slabute si la 40 ani! (etaj III) Slabuta Jurnale slabit 40-50 ani 6322 16 feb 2011 00:50:03

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole