View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 21 mar 2010, 22:11:06
nemesis13's Avatar
nemesis13 nemesis13 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: Gherla, Romania
Vârsta: 38
Date: 160cm, 50kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu Nemesis

Gata...am terminat cu pregatirea micului dejun.
Intr-o caserola mica,am combinat urmatoarele ingrediente: 5 lingurite de mazare din conserva,5 lingurite de porumb,5 masline negre mari,2 feliute subtiri de branza telemea si o felie de sunca de pui.Asta o sa fie masa mea de ora 7-8,imediat ce ajung la birou.Ma bucur nespus ca inca din copilarie parintii m-au deprins cu obiceiul de a manca la o ora atat de matinale,pentru ca in timpul zilei organismul are tot timpul necesar sa arda caloriile in plus. Eu practic kickboxing-ul de cateva luni,si ma simt foarte bine,m-am lasat si de fumat cu ocazia asta(mai trisez din cand in cand ,dar nu ma dau batuta).Anii trecuti,cand aveam 47 kilograme,practicam fitness-ul,combinat cu alergare si aerobic.Sportul e esential in obtinerea rezultatelor in cazul curelor de slabire.O seara frumoasa tuturor
nemesis13, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1785 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1268 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1011 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de nemesis13; 21 mar 2010 at 22:18:24.