Subiect: Jurnal Mihai
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 26 mai 2010, 09:42:30
Dio's Avatar
Dio Dio este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt unul dintre slăbuţi!Sunt unul dintre slăbuţi!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 183cm, 82kg
Mesaje: 600
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mihai

In aceasta perioada consum alimente care sa-mi ofere un minim de energie pentru a putea sa-mi desfasor activitatile zilnice.
Ieri am observat ca seara ma durea stomacul de foame si cand am fost la cumparaturi dupa sala si incercam sa ridic o sacosica care cantarea peste 10 kg imi tremurau putin mainile (presupun din cauza alimentatiei sumare). Este adevarat, dintr-o eroare am consumat pana la ora la care am ajuns acasa (aproximativ 22) doar un mar, o salata de morcov si telina cu 2 oua si un iaurt (impartite in 3 mese), urmate de o conserva de peste dupa antrenament.

Legat de grasimi (si cantitatea de grasimi) inainte de antrenament trebuie sa ma documentez mai bine.
Iaurtul il consum doar pentru a avea putina energie la antrenament. Proteinele post antrenament le iau din carne de peste/pui/curcan si un shake proteic.

Multumesc de sfaturi !

PS: 100 gr migdale ochiometric, le mananc la munca, cumparate la munca, deci nu am acces la un cantar.
Dio, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2730 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat