View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 11 iun 2010, 17:27:12
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Butterfly

Citat:
Anterior postat de Attraction Vezi mesajul
Salut, fetelor =*)^


Am intrat intamplator pe site, dar odata ce am intrat… aici am ramas.


Chestia e ca nu sunt foarte sociabila mai ales pe forumu-uri de genul acesta (poate si din lipsa de timp).

Dar sper ca o sa ma primiti asa cum sunt.

Am 19 ani, 166 cm si 61 kg (poate 60).

Sunt foarte activa (atletica usoara 4-5 ori pe saptamana)

Pana iarna asta eram si eu o slabuta… Am inceput sa mananc zile in sir numai ciocolata (prima mea dragoste), nu mancam multa ciocolata, doar 50-70 g.
Dar mai erau zile cand mancam altfel, adica complet iresponsabil - veneam acasa si mai mancam pe ascuns.

Vreau sa slabesc.. (cat de banal … toate vrem!)

Tin sa spun ca am tinut niste diete bazate pe sub 700kcal\zi, am slabit si nu m-am ingrasat la loc, desi au trecut vreo 2 luni.(poate am profitat de faptul ca nu prea aveam timp sama gandesc la mancare....)

Scopul meu este 57 de kg, avand in vedere constitutia mea ( fund minunat in adevaratul sens al cuvantului ).

Vreau sa slabesc de pe picioare si foarte putin de pe burta (desi imi place asa cum e , adica nu prea am grasime inestetica, ci doar muschi).

Cam asta e problema mea…
Please help!!!!!

Bine ai venit...
Sub 700kcal nu este dieta este infometare pentru organism...
Fa-i exercitii pentru picioare. Poate trebuie mai mult sa lucri pentru acea zona nu neaparat sa arate si canarul 57kg
Cam ce papi intr-o zi?
Bafta!!!
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]