View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 27 aug 2009, 23:40:18
Extasssy's Avatar
Extasssy Extasssy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Este posibil sa ai asa mari variatii de greutate?

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
de exemplu......eu daca azi mananc....nu stiu...ceva mai mult...chiar daca nu e cu multe calorii...ciorbe sau fructe,mie mi se schimba kg......asa de ex.....alaltaieridimineata cantarul imi arata 70,8si azi dupa ce am mancat cam la fel si sport la fel imi arat 72de ce?eu am variatii f f f mari de greutate......azi poate sa imi arate un fel si peste 2-3 zile cu 4 kg mai mult sau mai puin
Tu te cantaresti numai dimineata, sau si in timpul zilei?
Pentru ca daca este vorba de greutatea din timpul zilei depinde de cat ai mancat, de cata apa ai baut si altele...
Daca este vorba de greutatea de dimineata... E normal...
Uite eu ma cantaresc in fiecare dimineata numai pentru a-mi face un grafic... si el in ultimile zile a aratat cam asa:
86.3 , 86.7, 85.8, 87.2, 86.5, 85.9
Nu ma alarmez... ci iau in considerare pentru procesul de slabire numai greutatea din fiecare luni... Restu... ti-am zis sunt numai pentru a imi vedea evolutia exacta... Si daca in cazul tau zilele cu crestea greutatii au fost zile in care ai mancat mai mult... la mine au fost si zile in care am mancat mai putin de 1000 calorii...
Deci nu te impacienta... Si incearca sa te cantaresti numai odata pe saptamana... Sau sa iei in considerare numai greutatea din fiecare luni dimineata (de exemplu).
__________________
Un șir neîntrerupt de mici acte de voință dau un rezultat mare.
Charles Baudelaire

Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 28 aug 2009 at 19:34:03.
Răspuns cu citat