View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 18 iul 2010, 22:08:34
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Beauty tribute - Jurnal Irina91

Citat:
Anterior postat de Irina91 Vezi mesajul
aici incep si eu. zic incep,nu continui.desi ciclul slabire-ingrasare s-a tot perindat prin fata ochilor mei... de 4 ani. de la dieta, la anorexie, bulimie, ortorexie, mancat compulsiv: you name it. sunt prea convinsa de nocivitatea extremelor. iata de ce, incerc sa gasesc un echilibru.
Gandirea pozitiva, alimentatie echilibrata(lacto-vegetariana plus oua si peste uneori) sport, hidratare optima trebuie sa ma ajute sa imi fortific organismul, tonific si infrumusetez. wish me luck
Pai scuza`ma ca`ti zic,dar tu inca esti bolnavaCum poti sa iti doresti la 1.72 ai tai sa ai 48 de kg?Asta se numeste subponderal clar!Tu vrei sa traiesti sau sa te darami pe strada?Hai sa zicem ca 57 de kg ai voie,dar sub 57 deja devii subponderala.Imi pare rau ca sunt dura,dar cred ca ar trebui sa te mai gandesti la chestia asta.Odata ce recunosti ca ai suferit de anumite boli cred ca ar trebui sa iti dai seama si faptul ca 48 de kg sunt prea putine!Daca nu`ti convine vreo parte a corpului tau o poti modela,iar asta se face cu sport,in nici un caz ajungand subponderala
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]