View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 19 sep 2009, 10:06:54
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Spirulina si slabitul

Citat:
Anterior postat de marinescu cristina alina Vezi mesajul
fetelor, am si eu o mare nelamurire legata de spirulina...

cunosc o tipa care ia de vreo 2 luni..mi-a zis ca ajuta la slabit dar nu am crezut-o pentru ca era mananca foarte multe produse fast food si dulciuri zilnic...am intalnit-o acum 3 zile si era sa lesin in strada...e foarte foarte slaba si asta s-a intamplat in doar o saptamana...am intrebat-o cum de e posibil sa slabeasca atat de mult intr-o singura saptamana si a inceput sa imi descrie cura minune pe care a urmat-o ea..lua o capsula cu o jumatate de ora inainte de masa, dar saptamana trecuta nu a mancat nimic pentru ca "ma simteam deja plina de la spirulina"...asa a reusit sa slabeasca 6 kilograme in 5 zile...

cat de sigura e metoda? spirulina e recomandata in curele de slabire?..am inteles ca e un produs natural facut din alge marine, de aceea are continut mare proteic, nu e menita sa inlocuiesca mesele normale si ca e recomandata in orice diete fiind energizanta...

sa zicem ca ajuta la slabit...dar se intorc kilogramele in timp? spirulina da dependenta?

Dupa parerea mea , este ca a slabit foarte brusc, si printr-o metoda nu tocmai buna..
Dupa 1 luna sau mai putin daca nu se va mai tine de acele pastile se va ingrasa ...
Este mult mai bine sa slabesti putin cate putin, asa nu risti ca si kg-mele acelea sa revina inapoi, si chear dublate...
Succes in continuare ... O zi frumoasa!!!
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 19 sep 2009 at 13:40:57.
Răspuns cu citat