View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 10:55:58
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Dieta si alaptarea

Citat:
Anterior postat de azzurrabrunetzik Vezi mesajul
buna sunt o mama de 30 de ani 1,68 m si 82 de kg,am 2 copii unul de 6 ani si unul de 4 luni.Eu intotdeauna am fost o persoana mai plinuta,am reusit sa slabesc inaintea primei sarcini ,dar cand am ramas insarcinata la primul meu printisor am luat pe timpul sarcinii 29 de kg,deci plecand de la 54 de kg si ajungand la 83 de kg si mi-a fost foarte greu sa mai slabesc. Cu 2 ani in urma am reusit sa slabesc 13 kg si eram f multumita,incepeam sa am din nou incredere in mine ,in 2009 am ramas insarcinata ,nu am luat mult in timpul sarcinii doar 12 kg,chiar dupa nastere(anul acesta pe 1 iulie)am ramas doar cu 2 kg in plus de la nastere,dar totusi as vrea sa incep incetul cu incetul sa dau jos kg care nu isi au rostul .Astept sfaturi de la voi,eu momentan alaptez al doilea printisor si nu as vrea sa renunt asa curand ,va multumesc anticipat .
Buna si bine ai venit printre noi

Multi ani copilasilor tai

In cazul in care alaptezi, un simplu control al alimentatiei, ma refer la excluderea alimentelor nesanatoase, gen prajeli, dulciuri, fast-food, bauturi carbogazoase, mezeluri, etc ar aduce scaderea in greutate.

Datorita faptului ca alaptezi arzi mai multe calorii si deci la tine nu se pune sa tii o dieta mai stricta, care nici nu este recomandata in situatia data, alaptat.

Iti recomand acest jurnal, Joly este o mamica care a slabit alaptand, ii poti vedea si meniurile.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...hlight=jolye79
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat