View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 17:16:04
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Supraponderalitate mostenita

Citat:
Anterior postat de rikki Vezi mesajul
buna, slabutelor! sunt o utilizatoare noua si as dori sa va adresez o intrebare! credeti ca uncopil care face parte dintr-o familie cu membri grasuti/supraponderali poate slabi? eu am 1.60 si 55-56 kg (am 14 ani) si as dori sa mai slabesc 7-8 kg. si eu si mama avem picioare mai groase, iar ea mi-a spus ca nu o sa prea pot sa slabesc ca asa suntem ,,din neam" (nici tata nu a fost tocmai slab)...credeti ca daca fac sport si mananc sanatos o sa pot slabi vreodata? (niciodata nu am mancat mult, doar ca nu faceam deloc miscare...)
Sand are dreptate Rikki, si ma bucur ca iti pui aceasta intrebare acum si nu mai tarziu. Organismul tau are capacitatea de a recupera extrem de usor diferenta de kilograme, doar ca trebuie sa nu iti propui sa slabesti repede, ci sanatos. Informeaza-te, citeste despre toate dietele, personal iti recomand dieta Montignac cu adaptare pentru varsta ta - nu se pune problema sa nu mai bei cafea si alcool pentru ca oricum nu bei, dar celelalte principii se pot aplica fara repercursiuni asupra sanatatii, capacitatii de concentrare la scoala, etc.
Si incepe sa faci miscare, daca nu sport, macar mergi mult pe jos, uita de mijloacele de transport in masura timpului disponibil, nu mai manca dupa ora 7 seara... picioarele pot fi groase din familie, cum spune mama ta, dar pentru o silueta mai supla asta nu e o problema
Mult succes si nu ezita sa intrebi slabutele orice, chiar daca ti se pare o intrebare simpla sau copilareasca
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat