View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 13 ian 2011, 23:07:53
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Prietenia virtuala

Forumul este un loc in care gasesti persoane cu aceleasi preocupari, in functie de subiectul ales de administratorul lui, si in mod automat pe baza anumitor afinitati se nasc prietenii virtuale la inceput, care pot deveni reale in timp.
Forumul pentru mamici va lega mamicile, cu informatii specifice si necesare lor, forumul unui software va lega utilizatorii de soft cu problemele ivite in utilizarea zilnica, si asa mai departe.
Pe toti ne leaga si dorinta de a ajuta si de a fi ajutat.

Personal simt ajutorul slabutelor, este palpabil si se transforma de exemplu in puterea de a spune nu unei ciocolate, pentru ca m-am inscris in concursul "bleax dulciuri" si simt ca nu pot dezamagi slabutele daca, poftind la o patratica (chiar si fiind ea de 85% si permisa de dieta mea) cedez si o mananc. Si pentru asta, pentru ca primesc ajutor, de cate ori pot si stiu sa indrum pe cineva, o fac cu placere. Inca nu pot spune ca prieteniile pe care incep sa le leg aici vor depasi granita virtualului, dar pot spune ca fiecare prietena care ma viziteaza si imi scrie o postare in jurnal imi aduce un zambet pe buze si o bucurie in suflet. Nu sunt singura in lupta mea, nu conteaza glumele celor rautaciosi, am putere mai mare si toate pentru ca am langa mine un forum intreg de slabute. Este o problema de viata foarte importanta, aceea de a ne recapata silueta si respectul de sine si toti cei care se ajuta in probleme atat de importante devin prieteni adevarati pana la urma

Sand, ai dreptate... daca in locul forumului ar fi fost un anunt zilnic in ziar de intalnire a celor cu probleme de greutate si alimentatie intr-un loc public, sa zicem o sala de conferinte, in care sa poate vorbi fiecare liber, sala ar fi plina macar 25%? sau veni zilnic unii oameni ca sa faca schimb de pareri? Nici intr-o mie de ani

Multumesc Vadmin, pentru ideie si concretizarea ei intr-un forum atat de prezentabil, complet si usor de accesat, moderatorilor pentru munca lor si tuturor slabutelor pentru ca ne indreptam cu totii impreuna catre o viata mai sanatoasa, fizic si mental.

Si da, forumul scoate astfel partea cea mai buna din noi si cred cu tarie ca si in viata de zi cu zi am gasi aceleasi afinitati si am avea aceleasi tendinte de a ne imprieteni cu cineva ca si online.

Succes in toate slabutelor si slabutilor
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat