Subiect: Jurnal bruneta88
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 08 dec 2009, 15:33:23
bruneta88's Avatar
bruneta88 bruneta88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 dec 2009
Locaţie: Sibiu, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Rina
Date: 158cm, 134.5kg
Mesaje: 276
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal bruneta88

Ms Stiu k e cam imposibil,dar dak puneam mai putin probabil slabeam prea putin si eu vreau sa scap cat mai repede de kg.Ar fi 2.5kg pe saptamana,nu e chiar asa de mult.Problema e ca vin sarbatorile si de Craciun prietenul meu vrea sa mergem la bunicii lui,iar de rev la parintii lui si acolo de fiecare data cand am fost am luat in greutate,pt k au obiceiul sa manance seara,cina e considerata masa principala.Acolo nu voi putea manca in functie de calorii.Nu este nici netIn plus dak nu mananc cu ei imi spun k de ce nu vreau sa mananc la ei,iar eu de rusine...bag in mine.Iar dk mananc separat cred k e mai nasol,se vor uita la mine ca "la felul patru".Oricum sper sa rezist pana atunci.Nu m-am cantarit ink,dar de cand numar calorii parca nu am dat jos nimic,asa ma simt.Inainte sa aflu de slabute mancam cum credeam eu k e mai bn.Slabeam pt k mancam f putin.acum imi completez meniul si mi se pare k nu e prea mult cat am mancat,in functie de ce mi-am propus.Acum iau si minerale,pt k data trecuta am avut probleme cu caderea parului.
Voi incerca exercitiile de la u.Cam de cate ori pe saptamana trebuiesc facute sa se vada rezultatele?
ok ,vb mai tarziu,k am ceva treaba.
bruneta88, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 3097 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2580 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 514 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]