View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 29 iun 2011, 11:47:42
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Modalitati de miscare fun and funny

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
Helau Riky
super idei,unele din ele le'am practicat si eu
dupa ce scap de bac o sa mai practic si eu din ele
prima data cand am slabit pe langa sala si abdomene saream si coarda 30min si era fleasca
am hula-hoop si e destul de fun si face talia frumoasa
cu alergatul nu ma prea impac eu,dar cine stie poate o sa'l iau pe tata sa alerg seara pe stadion macar 2-3 ture acol))
dansuuu o da el e si un bun terapeut pt mine, ma destreseaza,ma relaxeaza eee bine rau de tot),iar da menainto e demential) obosesti mai ales daca ai si niste tocuri in picioare la chefuri uhh)
bune sfaturi
Ah , pe mine pinguinu m-a dat gata. La o nunta acu 3 ani, cand au fost unspe mii de feluri de mancare...pe la mijloc asa, dupa al 6 lea fel, s-a enervat dj-ul si a pus pinguinu....si s-au strans toti nuntasii, si dj-ul afurisit, si cu intentii bune il derula...in total am dansat 12 minute de pinguin si eram lesinati toi si fleasca , .... am dat jos tot ce am papat pana atunci....
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat