View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 10 iul 2011, 10:03:40
Christine A's Avatar
Christine A Christine A este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 iul 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Date: 170cm, 80kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Christine A

Buna alexia ,multumesc mult de urari
eu ma gandeam sa fac asa... mi-am calculat necesarul de calorii pentru a slabi 0.5 kg pe saptamana si ar fi cam 1521 calorii/zi (la nivel de actvitate am trecut nivelul sedentar...dar mi-am propus sa fac si bicicleta zilnic si ceva abdomene)
atunci cand tin o dieta sunt ffffff stricta. daca tin o dieta cu mese exacte de continut nu trisez nicicum si asta ma face sa fiu mereu frustrata si mai ca dau in depresie.
de aceea imi doresc sa pot gusta si din ceva ce nu e chiar permis,dar sa stiu cat astfel sa nu depasesc caloriile permise intr-o zi.
mai trebe sa lucrez un pic si la ora meselor cred....nu prea am un program regulat si asta cred ca nu e bine deloc
nu imi doresc sa slabesc peste noapte,stiu ca asa ceva nu se poate si nu e bine...dar vreau sa pot face pasi mici si siguri.
Christine A, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1817 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1300 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]