View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 17 sep 2011, 21:52:15
lonely's Avatar
lonely lonely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sofica - de la optimism la dezamagire

Citat:
Anterior postat de SOFICA Vezi mesajul
Buna seara, ma numesc Sofica am 34 ani si 2 fete minunate de care sunt tare mandra. In septembrie 2010 m-am hotarat ca trebuie sa fac ceva pentru a slabi, plina de optimism am inceput un regim de sabire cu care am reusit sa slabesc destul de mult, dar marea dezanagire este ca in concediul de anul asta am reusit sa ma ingras si acum orice as face nu reusesc sa ma mobilizez in lupta cu kg
Bine ai venit Sofica
Sa-ti traiasca fetele
Incearca sa citesti dietele de pe site si alegeti ceva care crezi ca ti se potriveste. Nici eu nu sunt demult aici. Am ales o dieta hipocalorica pentru ca nu ma obliga sa mananc doar anumite alimente. Imi aleg singura ce, dar am 3 mese si 2 gustari pe zi care insumeaza cam 1200 calorii. Fa-ti un calcul cam care e necesarul tau caloric pe zi si incearca sa mananci sub el cu 100 sau 200. Apa multa si miscare. Succes si hai la lupta. Gasesti aici tot ce-ti trebuie...... inclusiv mult suport moral din partea fetelor...... n-ai idee ce mult conteaza
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1920 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1403 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 887 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]