Subiect: Jurnal anna0016
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 16 mar 2012, 11:21:22
Georgii's Avatar
Georgii Georgii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal anna0016

Buna,

Bine ai venit in comunitatea slabutelor. Primul pas este deja facut.
Am vazut ca ai zis ca ti se face foame intre mese, de ce nu iei o mica gustarica? Mai poti pacali foamea cu apa, ceai.
Nu uita 1200/1300 cal/ zi( scrie la profilul tau 1580cal/ zi pt a slabi 0,5kg pe sapt.) si multe lichide.
E ft bine ca faci sport, insa de ce nu incerci sa alternezi cu ceva acasa?Sunt ft multe workout-uri, video-uri pe internet si as mai schimbi pt a evita plictiseala.
Legat de paine, cand mergi intr-un oras mai mare, daca ai ocazia ti-ai putea cumpara o paine integrala si ai manca 2-3 felii pe zi, ti-ar ajunge( stiu ca are 22 de felii una, daca nu ma insel) mai mult. Painea de casa nu stiu, are faina alba si e tocmai ca cea de la alimentara...
La scoala ai putea lua un mar si daca iei micul dejun acasa e si mai bine. Banuiesc ca nu te-ai duce cu iaurt la scoala sau mai stiu eu ce salata, stiu din experienta ca trebuie mancat repede ).
Si paste ai putea manca 1 data pe saptamana, sunt recomandate ocazional.
Mananca multe proteine (peste ,carne de pui) si multa hrana vie.
Sa iti faci si meniul aici, sa vezi cam cate calorii ai zilnic. Calorii îngerate, calorii consumate, sfaturi nutriţie - Calorii.Slabute.ro
Mai jos iti las ceva ajutoare:
Metabolism bazal

http://forum.slabute.ro/pregatirea-s...tarea-814.html

Trucuri de pacalit foamea

Ce inseamna slabit sanatos?!

Sper sa le acorzi si lor putin din timpul lor, sper sa te ajute! .-*
Mult succes.:-)
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]