View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 02 mar 2010, 22:21:41
CezaraCezarului's Avatar
CezaraCezarului CezaraCezarului este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Buna seara, jurnalule si buna seara slabutelor.

Azi a fost o zi buna pentru dieta, daca nu luam in considerare si seara. Dupa ce am ajuns acasa la ora 21, in urma unei zi pline de cursuri, am simtit o oarecare pofta de dulcuri pe care mi-am statisfacut-o cu doua patratele de Heidi (85% cacao) si un iaurt mic cu visine. Insa urmeaza sa ma "pedepsesc pentru asta" si sa fac 40 de minute pe banda de alergat. Tocmai am terminat de savurat un ceai mate, desi cred ca savurat e cam mult spus. L-am cumparat pentru ca am inteles ca aduce multe beneficii corpului. Cu putina zaharina in el parca nu e groaznic. Maine urmeaza sa ma cantaresc si nu am deloc asteptari mari, dupa dezamagirea de ultima data. Insa de atunci am mai si facut destul modificari in dieta. Nu am mancat mai putin de 1000 de calorii, nu am mai neglijat proteinele, si am mancat un numar mic de carbohidrati. Poate macar un kilogram s-a decis sa ma paraseasca si sa mearga intr-un loc mai bun. Asadar... pe cai, deci pe banda!

O noapte minunata tuturor.
CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]