View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 31 aug 2012, 20:06:57
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo

Buna seara,jurnal drag!
Azi nu am avut timp sa ma cantaresc..ziua mea a decurs cam asa:
trezirea la ora 7,pregatit acte,cautat pe net adrese,plecat spre sedinta consiliului judetean unde sa-mi expun problema si sa cer explicatii..nu era consiliera respectiva,am apelat la seful dansei,mi-a dat programare la ora 2..cu alte acte.Intre timp se facuse 11 si ceva..am mancat un covrig ca de la nervi ma durea tare stomacul,am mers la magazin si mi-am cumparat covorul..super,super,f multumita si mandra sunt de el,e de lana 100% de la o fabrica renumita romaneasca.Asta a fost singura consolare pe ziua de azi..Mers acasa cu covorul,cautat celellate acte,odihnit juma de ora ca nu mai puteam de mijloc,mancat in fuga o felie de telemea(mare) cu rosii si castraveti,plecat,intalnit cu d-l secretar de la primarie,stat pe acolo destul de mult,avem o promisiune si o speranta,dar nimic scris..mi-e ca verba volant..oricum,d-l respectiv pleaca in concediu 2 saptamani,sper sa-si mai aminteasca de mine cand se intoarce de prin CaraibePlecat prin magazine sa-mi caut ceas de perete si tablouri(sunt fixata),mers la nepotel(trec zilnic),stat pana acum,spart seminte si venit acasa..asta a fost ziua mea azi
Acu imi fac un ceai de sunatoare si menta,mai pun tara la cale cu sotul si deja mi se inchid ochii..la 10 cred ca-s deja in pat.

Coco,sa scrii cand ai chef in casuta mea,esti binevenita
Multumesc,Gabita,pupicei!!Maine ma cantaresc,am mai mult itmp liber..desi am de pus draperiile(de calcat mai intai)..i nu am decat 6 geamuri
Va pup,dragelor,spor la slabit,ca deaia suntem aici!(sau la mentinere,dupa caz..)
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat