Subiect: jurnal onutza
View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 22 apr 2010, 10:59:41
onutza8305's Avatar
onutza8305 onutza8305 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2010
Locaţie: BACAU, Romania
Vârsta: 41
Dieta: South Beach
Date: 159cm, 64kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: jurnal onutza

buna tuturor!!!
dupa o absenta indelungata nu vin cu vesti grozave....
Nu prea pot sa spun ca am tinut SB ca la carte pt ca la sfarsitul fiecarei saptamani de dieta am avut cate o petrecere la care nu prea m-am abtinut ....insa, cu toate scaparile mele am ajuns de la 66 kg initial la 62 dupa 3 saptamani. Din pacate cu Pastele acum am recuperat 1 kg si ceva asa ca am acum 63 si un pic. Cert este ca am reusit sa dau din talie....unde ma durea cel mai mult- si asta fara exercitii fizice ( nici macar bicicleta ca nu am mai avut timp, m-au solicitat prea mult Rares si pregatirile de sarbatori). De la inceputul lui mai o sa reiau dieta , de data asta sustinuta si de activitate fizica...- mi-am facut abonament la o sala care are program pana la 12 noaptea- ca sa nu mai am scuza ca nu am timp sa merg. Vreau sa o tin ca la carte pt ca vreau sa ajung la 50-52 kg cat ar trebui sa am....
Cam atat pt acum....revin cu vesti ...spor la slabit!!!!
onutza8305, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1525 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1008 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -24 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]