Subiect: - 26 de kg
View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 06 oct 2009, 17:46:31
dara's Avatar
dara dara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: deficit caloric 500 sport+500 hipocalorica+GL
Date: 160cm, 66.9kg
Mesaje: 1.473
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: - 26 de kg

La multi ani! Sa fii sanatoasa, fericita si sa obtii ce ti-ai propus, ramanand sanatoasa!

Expertii spun ca ideal e sa slabesti intre 2 si 4 kg pe luna si tind sa fiu de acord cu ei. Dupa ce am slabit mult si aiurea, de mai multe ori, metabolismul meu a incetinit atat de tare incat cand mananc un mar imi ingheata mainile si picioarele. Frigul e semn de incetinire a metabolismului, numai cu sport imi alung somnul de pe ochi si frigul din oase. E important ca hrana sa aiba cat mai multe chestii nutritive (eu mananc legume si fructe crude chiar daca ma doare stomacul de la ele sau ma balonez), ca altfel iti bagi organismul in disperare si iti va trimite niste pofte de sa te sui pe pereti, plus ca nu vei mai avea rezultate dupa un timp si frustrarea va creste.
Stiu cum e sa ai dorinta sa dispara kilogramele cu viteza luminii, dar daca inveti sa te temperezi, inveti si sa nu te mai ingrasi, ca si de la psihic pleaca o parte din problemele legate de ingrasare. Pana si hormonii sunt interfata intre fizic si psihic.
Fetele vor fi alaturi de tine, ia-o incet si sanatos, e nemaipomenit ca te-ai decis, bravo.