View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 23 mai 2011, 18:15:22
vadmin's Avatar
vadmin vadmin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 182cm, 77kg
Mesaje: 1.886
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 8 mesaje
Post Re: Raportare mesaje, subiecte si imagini cu probleme

Citat:
Anterior postat de ghindocelu Vezi mesajul
Eu am doua calculatoare cu doua antivirusuri diferite cu totul altele decat cele mentionate si tot nu pot sa vad posele
ma las pagubasa
in iulie vom cumpara alt laptop si poate poate mai vedem
Oricum mersi mult
Concluzia este simpla - un anumit program blocheaza local la tine pe calculator/calculatoare afisarea imaginilor din albumele Slabute.ro.

Pentru a vedea imaginile, nu este nevoie sa schimbi calculatorul, deoarece nu are o problema hardware, trebuie doar sa configurezi corect programele locale sau daca nu se poate, sa elimini/dezinstalezi programul care genereaza problema.

Ca sa poti identifica problema, cand esti logata/conectata, incearca urmatoarele:
  1. Incearca sa vezi albumele cu un alt browser/navigator (Opera, Chrome, Internet Explorer, etc.)
  2. Ruleaza o scanare completa si verifica sa nu fie virusate calculatoarele
  3. Incearca sa dezactivezi temporar programul antivirus si sa reincarci pagina cu imagini. La unele programe antivirus este posibil (intamplator) sa faci clic pe o optiune de tipul "Blocheaza toate imaginile de la...".
  4. Verifica daca nu ai instalat in browser/navigator o extensie de blocare imagini (de tipul AdBlock). Daca ai asa ceva, dezactiveaza-o si reincarca pagina.

Daca imaginile se incarca la dezactivarea unui program/extensii atunci ai un indiciu referitor la cine genereaza "problema".
Răspuns cu citat