View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 09 feb 2010, 07:42:15
miha1983's Avatar
miha1983 miha1983 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2010
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 40
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 171cm, 91.5kg
Mesaje: 693
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...

sa iti traiasca si tie baietelul si sa ai parte de multe bucurii si impliniri alaturi de el si sa vina si surioara daca asta iti doresti. vad ca si baiatul tau e un grasut ca si dani ca si ameu la 10 luni are 12kg, toata lumea se minuneaza dar e si lungan si nu se vede sa fie exagerat de gras ca nu imi doresc asta pentru el.
e cam mult 10 kg intr-o luna dar poate fi impactul regimulul, adica de obicei in prima luna pierzi mai mult. si eu in august cand m-am apucat de dieta am inceput ca si tine sa scot ce stiu ca dauneaza si am slabit 8kg intr-o luna fara infometare. dupa aia am inceput cu monti si am slabit cam 3-4 kg pe luna. acuma vreau sa vad cu dieta sub 1200-1400 de calorii cat dau jos pe luna si ma hotarasc si eu ce dieta tin.
ai grija ca dupa cezariana trebuie sa o iai incet cu sportul, daca te hotarasti sa incepi trebuie treptat, 10 minute si apoi sa vezi daca te doare operatia.
miha1983, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2235 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1461 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]