View Single Post
  #3015 (permalink)  
Vechi 30 apr 2012, 07:14:36
oanamagdalena's Avatar
oanamagdalena oanamagdalena este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Pasy Vezi mesajul
Ciao fetelor
Multumesc de sfaturi
Pana la urma am gatit asa:
- pesto de spanac cu avocado si leurda, o minunatie nu alta
- ciorba de loboda
- leurda scazuta(asa ca si spanacul) cu ciuperci gratinate (iar )
bune toate de sa mori Zic eu, ca si sa vreau n-am cum sa pun pe mine de la asa papica asa ca azi dimineata imi arata cantarul 81.4, bravo lui
Sa aveti un wekend minunat, asa cum va doriti
Pasy,jos palaria!!!Esti fenomenala!!!
Citat:
Anterior postat de Ancky Vezi mesajul
Buna seara fetelor,s-a dus si week-endul,voi aveti liber si maine?
Eu am fost conforma ,mai putin 2 paharele de rom cu cola,dar na,se mai intampla din cand in cand.In seara asta mananc humus,si maine oi vedea.
o saptamana usoara va doresc!
Eu lucrez si azi si maine,normal!In fiecare an am lucrat!
Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul

Buna seara !
Tocmai ce am cotrobait prin bloguri raw vegane si parca iar ma incanta ideea de asta vara.De data asta am zis s-o iau mai usor eliminand mai intai carnea sa vad cum imi este si sa adaug mai multe salate si smothi .
Pasy tu mai consumi proteine animale?Parca tot mi-e frica sa nu ma ia foamea
Daca reusesti esti nemaipomenita!Eu sa stii ca am citit destule retete si povesti de viata pe blogurile vegane si chiar m-au impresionat... cred ca de carne m-as putea lasa,dar de branzeturi nu prea cred!Plus ca mi se pare ca a fi row-vegan,dar mai ales row este extrem de scump!Toate semintele folosite in retete(caju,migdale,etc) plus legume si fructe din belsug(mai ale pe vreme de iarna e cumplit!!!) si legume si fructe de calitate,nu din acelea de "plastic"...Cred ca este pe undeva secretul unui corp sanatos si am citit ca toate persoanele care au trecut pe asa ceva sunt pline de energie si se simt minunat(pe langa faptul ca au si slabit)...si am citit cu mare interes povestile lor,dar...nu imi voi putea pemite "luxul" asta ...Avand in vedere ca excluzi carnea si lactatele,trebuie sa compensezi cumva prin produse de foarte buna calitate(bio) si pt. mine asa ceva nu e posibil!...Daca tu ai putea,ar fi extraordinar,mai ales ca ai gradina aceea cu spanac,verdeturi si ce ai mai pus tu pe acolo si ar fi ceva...ca stii ca sunt puse de tine,fara chimicale,etc...
Neata,fetelor!
O saptamana minunata si spor la slabit!
Răspuns cu citat