View Single Post
  #303 (permalink)  
Vechi 24 mai 2020, 21:01:08
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Căsuta slăbuțelor active

Oh! Am revenit acasa. Arsa de soare si cu o febra musculara de abia tin paharul cu apa Ce bine e acasa, repet! Dar si la tara ne-a priit.
Vineri am mers la parintii mei, am lasat copilul acolo si sambata am mers la socrii mei, ne-am apucat de lucru la baie. Am ajutat sotul sa toarne şapa, am carat cateva roabe zdravene cu nisip, care m-au deselat Am mai carat niste moloz, a fost ceva treaba si mai e. Am stat pe langa sot si m-am rosit ca racul de la soare
De mancat, doar cina am mancat ieri. Pilaf cu pui si o felie de paine. Nu ne-am intrerupt deloc din treaba. Azi nu ne-am miscat prea mult, pentru ca a fost vremea mai urata. Pranzul deazi a fost din nou cu sarmale, doua micute, cirese cam multe apoi, iar la cina doua felii de muscji de porc cu branza de capra si ceapa verde.
Sport zero de sambata pana azi.
Maine reiau. Weekend-urile cam asa o sa fie de acum...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
nikytour (25 mai 2020)