View Single Post
  #3039 (permalink)  
Vechi 22 feb 2011, 11:12:46
Amadeea's Avatar
Amadeea Amadeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 24 mai 2010
Locaţie: Herford, Germania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac/hipocalorica
Date: 165cm, 59.1kg
Mesaje: 1.027
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (I)

Citat:
Anterior postat de roxyyc Vezi mesajul
Mercik, mercik... dar poti sta linistita, nu sunt omul exagerarilor... voi papa fix un triunghi ca sa imi satisfac pofta... cum maine am musafiri, am stat si am gatit... fripturica din piept de curcan la cuptor. impanata cu usturoi, ca garnitura am pregatit legume (cartofi, morcovi, brocoli, dovlecel, ardei capia, ciupercute, si multe condimente) la cuptor, supa de legume cu chimen si anason (si am pregatit si niste crutoane), iar pentru aperitiv, am facut un pateu din ficat de pasare, o crema din branzica cottage frecata cu telemea, marar, si ceapa verde, o pasta din sardele frecate cu unt, intinse pe felii de baghete prajite la toster...si bruschete cu somon fume si capere (nu le pun nici un mezel, nici o icra.. sa pape sanatos) si ca desert tortul de ciocolata cump de sot.... bineinteles ca eu nu voi papa nimik din cele enumerate mai sus.... ptr mine si Raul, am pregatit un spanac, mama, mama....seara va fi problema cu pizza .. ptr ca eu si al meu sot iesim la o pizza... acolo va fi putin mai complicat ptr ca chiar am pofta..... sper sa ies cu bine dupa ziua de maine...


ooooh........ pai daca e vb p-asa si te pricepi la gatit asa de bine, iti dau eu niste retete de tort ,usoare,cu fff putina grasime si f putin zahar ,multe din ele sunt probate de mine,sunt un deliciu !!! mai ales acum ,ca se apropie primavara-vara...numai cu fructe ,racoroase si cu 200 kcal pe portie . ce spuneti fetelor, va place ideea ?