View Single Post
  #3040 (permalink)  
Vechi 08 nov 2010, 20:56:24
dayanna's Avatar
dayanna dayanna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 56
Dieta: Vegan
Date: 159cm, 108kg
Mesaje: 4.215
Aprecieri acordate: 1.500
Am fost apreciat(a) de 1.261 ori in 793 mesaje
Smile Re: "Slabute" la 40 de ani

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Buna dragele mele ,
Sa va dau o veste buna?-AM 8 ORE DE CAND NU AM FUMATTTTTTTTT!!!
Azi la ora 10.25 fumam a opta tigare,de la 6 de cand ma trezisem.Eram la servici si beam orzoaica.....privind pe geam.....m-am gandit dintr-o data cum zice Crissa cand vrei sa iei o hotarare.....nu de maine .....DE AZI, DE ACUM....si am zis gata...Stop fumat.....
Mi-am bagat in geanta pachetul de tigari si bricheta, am spalat scrumiera si mi-am pus la indemana merele si castravetii..Recunosc ca dupa 3 ore faceam spume si clabuci.....si mi-am scos din geanta o juma de guma cu nicotina......inlocuieste cat de cat tigara ,dar tot te apuca nervii si iti vine sa duci mana la gura mereu....Tragedia e ca oriunde privesc ,toata lumea fumeaza.....este exact ca la dulciuri....sa vad cat rezist....caci nu vreau nici sa ma ingras....Acasa i-am spus doar fetei,sa vad cum rezist cand o fuma sotul langa mine....si sa vad daca observa ca eu nu fumez........aaaaaaaaa....mentionez ca eu fumez un pac si juma pe zi,si dau tot salariul meu de 590 ron pe tigari......

Felicitari Rozy ca te-ai lasat de tigari!Am pus trei poze dar acum cand m-am uitat la ele am vazut ca sunt cat Casa Poporului .Nu intru in depresie dar cred ca nu mai mananc un an.Pupiciiiii!!!
dayanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2250 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]