View Single Post
  #3060 (permalink)  
Vechi 28 nov 2018, 00:08:45
corinnef's Avatar
corinnef corinnef este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Draga Maria ,de cateva zile simt ca trebui sa vin in vizita pe la tine iar azi dupa ce am plimbat cainele si inainte de culcare am venit . Din cate am citit . Azi am de facut o marturisire :
De o vreme am tot alunecat iar cele 5% gatitte au ajuns sa devina 50 sau uneori 90% iar corpul meu era tot mai slabit si culmea am reusit sa ajung la 65 kg . La capitolul kg sotul meu era fericit ca are si el pe ce pune mana dar la capitolul sanatate plangeam eu . Nu mai puteam dormii , alergii fara oprire si la orice . Nasul meu curgea fara oprire iar tusea era numele meu cel mic a fost cu adevarat groaznic ! Ce am invatat ?
Am invatat ca daca eu nu ma iubesc nimeni nu o va face !
Am invatat ca 5% gatit pentru mine este prea mult si prea riscant !
Am invatat ca sanatatea este tot ce conteaza pana la urma !
Frumusetea este ca imediat ce am renuntat total la mancarea gatita- vegana-kg au disparut asa cum au venit iar simptomele au disparut si ele . Cea ai grea lupta a fost cu creierul meu care spunea : doar o bucatica iar apoi ..........JALE .
A fost cea mai grea perioada din ultimul an pentru ca simtomele sunt ca atunci cand te lasi de baut, de fumat sau de cafea . Groaznic .
In dreptul meu pot zice ca se poate ! Pentru tine pot zice: stiu ca poti !
Te iubesc Maria si stiu ca poti , cred ca TU poti !
Pupici cu sclipici somnorosi !
__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui corinnef:
adinico (29 nov 2018), lidiuta (28 nov 2018), nikytour (28 nov 2018), orhidee (14 dec 2018)