Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #307 (permalink)  
Vechi 14 dec 2011, 00:32:33
StefaniaXtr's Avatar
StefaniaXtr StefaniaXtr este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Si acum detalii de la Bucureşti:

Bebe e sanatos, se incadreaya in parametri, nu are cordonul omblical in brate (ceea ce inseamna ca nu se va spanzura), e vioi si reactioneaza la toate zgomotele.
Eu am primit trimiterea pentru verificarea anticorpilor anti Rh (anti A si anti D), sa nu manac sare, sa nu mananc branza, telemea, carnati, orice preparat din gama ce se face acum in perioada sarbatorilor de Craciun, sa nu manac muraturi, varza murata si nic maioneza sau smantana.
Pot sa manac carne de pasare, de curcan, peste (doar somon, pastrav si salau), albus de ou fiert, ficat de pasare fiert, branza de vaci, iaurt degresat, lapte dulce degresat, cereale integrale, legume proaspete, salate si fructe.
Obligatoriu sa nu renunt la Elevit si nici la fier si sa am mare grija cu facutul curateniei si cu ghietusul, sa nu cad si sa nu fac eforturi prea mari.
In cazul in care simt ca mi se umfla picioarele sau ma dor sa ma intind in pat cu o patura sub ele, ca sa imi revin.
In plus mama mi-a dat cadou cartea "Mama si copilul" a sotilor Capraru (Herta si Emil), care are o multime de informatii utile.
Am sa incerc, cand am 5 minute mai libere sa postey cateva din informatiile extrase de acolo.
Pupicei la toata lumea!
Stef
Răspuns cu citat